Gudurić zaigrao – Fener prekinuo seriju poraza

Košarka 23. dec 202021:53 > 21:55
Euroleague Basketball

Košarkaši Fenerbahčea prekinuli su niz od tri uzastopna poraza i u meču 16. kola Evrolige u Istanbulu su pobedili Olimpijakos rezultatom 84:77. Turski tim, za koji je debitovao Marko Gudurić, ima učinak 6-10, a crveno-beli 7-8.

Ekipa iz Pireja je sjajno odigrala prvu četvrtinu, kada je pogodila čak sedam trojki iz 11 pokušaja, ali Fener je do odlaska na odmor preokrenuo rezultat i timskom igrom do kraja kontrolisao rezultat.

Tim Igora Kokoškova je početkom poslednje deonice imao maksimalnih plus 14 (68:54), ali je Olimpijakos serijom 13:2, uz dve trojke Saše Vezenkova, uspeo da se vrati i zapreti na dva minuta pre kraja – 75:74.

Ipak, Nando De Kolo je pogodio dva penala, a potom Dešon Pjer na asistencije Jana Veselog vezao pet poena i svom timu obezbedio važan trijumf.

Domaći su imali 25 asistencija, a najefikasniji je bio Veseli sa 17 poena, Pjer je dodao 14 poena, a Mahmutoglu 12. Gudurić je za 21 minut upisao 4 poena (2/5 za dva, 0/4 za tri), uz 2 skoka, 3 asistencije i ukradenu loptu.

U Olimpijakosu su se istakli Vezenkov sa 17 (5/7 za tri), Livio Žan-Šarl sa 12 i Aron Herison i Vasilis Spanulis sa po 11 poena.

Fener u sledećem kolu igra sa Asvelom u Istanbulu, a grčka ekipa ide na noge Himkiju.