Malo tripl-dabl Jokića, Kingsi bolji uz zvuk sirene u produžetku

Košarka 24. dec 202008:21 > 08:23
Streeter Lecka, Getty Images Sport

Sakramento Kingis slavili su u noći između srede i četvrtka na gostovanju Denver Nagetsima i to nakon produžetka rezultatom 124:122.

Glavnu reč je tokom celog prvog poluvremena vodio Denver, ali prednost domaćih nije nikada prelazila osam poena. Sredinom treće deonice Kingsi su preuzeli vođstvo, a rezultat se ponovo lomio u finišu meča da bi na pola minuta do kraja četvrte četvrtine sa dva pogođena slobodna bacanja Nikola Jokić izborio Denveru produžetak.

Imao je Denver i četiri poena prednosti u produžetku, ali je prvo Barns izjednačio na 122:122 na 6.5 sekundi do kraja, da bi meč odlučio pogodak Hilda uz zvuk sirene.

Badi Hild je bio i najefikasniji u Sakramentu sa 22 poena, po 21 su dali Harison Barns (plus devet skokova) i Dearon Foks (plus sedam asistencija). Nemanja Bjelica odigrao je 16 minuta i za to vreme dao deset poena uz četiri skoka i dve asistencije.

Na drugoj strani, Denveru nije pomogao tripl-dabl Nikole Jokića koji je postigao 29 poena uz 15 skokova i 14 asistencija. Majkl Porter dodao je 24 poena, a Pol Milsap i Vil Barton po 16.