Petrušev trojkom od tablu srušio FMP

Mega Soccerbet/Ivica Veselinov

Mega je nastavila seriju sjajnih rezultata u ABA ligi. Posle produžetka savladali su na gostovanju FMP 92:91 i stigli do devete pobede uz samo tri poraza. Najavili su ozbiljnu borbu za plej of. Na drugoj strani tim iz Zeleznika doživeo je deseti poraz uz samo dva trijumfa.

U prvoj četvtrtini do dva minuta pred kraj skor je bio nerešen 15:15. Onda je usledila velika serija Mege, koja je sa 10:1 povela 25:16. FMP je uspeo do kraja prvih deset minuta da smanji na 25:18. Međutim, u drugom delu sve je bilo u znaku tima iz Železnika. Razigrao se Filip Čović i vodio svoj tim do prednosti na poluvremenu 41:37.

U trećem delu je FMP nastavio sa dobrom igrom.U jednom trenutku su vodili 54:44. Međutim, trojkama Miškovića, Simonovića i Kazalona, Mega je prišla na poen minusa. Do kraja ovog dela igre ekipe su smenjivale u vođstvu. Na ulasku u poslednju četvrtinu, FMP je vodio 58:57.

Povela je Mega na startu četvrtog dela povela 62:58. To je bio znak za buđenje domaćina. Predvođeni Nemanjom Nenadićem, koji je vezao sedam poena, poveli su 71:65. Kada je Radovanović pogodio trojku za 75:65 delovalo je da je meč završen.

Međutim, Simonović sa dva plus jedan i Tepić trojkom vraćaju Megu na minus četiri na dva minuta do kraja. Čović je vratio Železnik na šest razlike, ali onda je usledila serija gostiju od 6:0 u kojoj je Novak trojkom izjednačio na 77:77. Imala je Mega napad za pobedu, međutim nije šansu iskristio Tepić i ušlo se u produžetak.

U dodatnih pet minuta sve je počelo u znaku Filipa Čovića. Pogodio je sedam od devet prvi poena Železnika za 86:77. Nije se Mega predavala. Vezali su šest poena, a Čović je zbog pet faulova morao da napusti igru. Mega je došla do izjednačenja na 88:88.

Sve je rešio Filip Petrušev trojkom od tablu na 15 sekundi do kraja. Nenadić je na drugoj strani promašio trojku, a Cerovina je pogođenim bacanjem stavio tačku na meč.

Najefikasniji u timu Mege bio je Petrušev sa 25 poena, dok je Simonović meč okončao sa 17. U redovima domaćina Čović je postigao 26, a Nenadić i Đorđević 20.