BBL: Bajern izborio majstoricu

Košarka 17. jun 201521:57 > 21:58
bbl printscrean

Bajern je iskoristio prednost domaćeg parketa i izjednačio se sa Brose Basketsom u finalnoj seriji. Sada će se celo finale svesti na majstoricu jer je Bajern u sredu uveče slavio sa 83:73.

Ekipa Svetislava Pešića bolje je otvorila meč i tokom celog prvog poluvremena održavala prednost koja je pre odlaska na odmor iznosila 11 poena.

Dobrom igrom i u odbani i u napadu Bajern nije dozvolio Bambergu da se rezultatski približi i učini meč neizvesnim.

U odlučujuću četvrtinu domaćin je ušao sa +14 i nju su rutinski čuvali do kraja.

Najefikasniji u ekipi Bajerna bili su Tejlor sa 22, Brajant sa 15 i Micić sa 12 poena. Savanović i Đedović dodali su po 9.

U Brose Basketsu su bolji od ostalih bili Strelniks sa 22 i Miler sa 21 poenom. Vonamejker je u ovom meču ubacio samo pet poena pa je to verovatno i jedan od razloga poraza Bamberga jer im je on u finalnoj seriji bio glavni igrač.