NBA: Džejms presudio Čikagu, treći poraz Lejkersa

Košarka 01. nov 201409:57 > 09:57
Tanjug/AP Photo/Paul Beaty

Košarkaši Klivlenda pobedili su u gostima Čikago Bulse u produžetku sa 114:108, zahvaljujući odličnoj partiji Lebrona Džejmsa koji je ubacio 36 poena i tako se revanširao za prethodno slabo izdanje protiv Njujork Niksa, na povratku kući iz Majamija.

Džejms ne samo da je bio efikasan, već je imao i osam skokova i četiri asistencije.

Klivlend je bukvalno u poslednjem minutu uspeo da izbegne drugi poraz u dve utakmice, nadoknadivši zaostatak od pet poena i obezbedivši produžetke u kojima je uz pomoć Džejmsa matirao domaćina, i to pred 22.870 gledalaca.

Istina, Bulsi su bili prinuđeni da veći deo meča igraju bez punog doprinosa Derika Rouza koji je povredio levi skočni zglob u drugoj četvrtini, uz ukupni bilans od 20 poena.

Klipersi su naneli Lejkersima i treći poraz (118:111), a junak meča bio je Blejk Grifin sa 39 poena, dok je šampion San Antonio pao u Finiksu.

Sakramento je zahvaljujući fenomenalnoj partiji Rudija Geja i njegovih 40 poena savladao Portland sa 103:94.