Atlanta izgubila u Bostonu, Bogdan sve bolji

Košarka 13. feb 202222:56 0 komentara
Bogdan Bogdanović
REUTERS/Bob DeChiara

Košarkaši Bostona ostvarili su pobedu protiv konferencijskog rivala Atlante 105:95. Za goste je ponovo odličnu utakmicu odigrao Bogdan Bogdanović.

Reprezentativac je pokazao i sada da se nalazi u usponu forme, ali na njegovu žalost, tim je ponovo doživeo poraz. Hoksi su odlično krenuli i prvu četvrtinu završili ubedljivo – 28:17. Seltiksi su se stabilizovali, ali ipak nisu uspeli da na poluvremenu odu sa jednocifrenim minusom. Atlanta je vodila posle prva 24 minuta 55:45.

A onda je usledila treća četvrtina, koja u većini slučajeva na kraju prelomi utakmice. Tako je i sada bilo. Odbrana Hoksa se raspala, dozvolila je čak 42 poena, a postigli su 23 i Boston je u poslednju četvrtinu ušao sa +9 (87:78). Do kraja utakmice Atlanta nije uspela da se vrati i na kraju je doživela poraz, koji ih udaljava iz borbe za prvih šest na Istoku i direktan plasman u plej-of.

Kod pobednika briljirao je Džejson Tejtum sa 38 poena i 10 skokova. Na drugoj strani Trej Jang je meč završio sa 30 poena i 10 asistencija, dok je Bogdanović pomerio ovosezonski poenterski rekord na 26 poena, generalno je bio solidan u prve tri četvrtine, mada je u četvrtoj pokvario šut koji je na kraju iznosio 9/20 iz igre (3/10 za tri poena). Imao je i šest skokova i dve asistencije.