Barseloni „majstorica“ i plasman na F4 u Beogradu

Košarka 03. maj 202221:54 > 22:05 0 komentara
Barselona, Bajern
Rodolfo Molina/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Barselone plasirali su se na Fajnal-for u Beogradu pošto su u odlučujućem, petom meču, četvrtfinala plej-ofa u "Blaugrani" pobedili Bajern rezultatom 81:72.

Katalonci su prošle godine u finalu poraženi od Anadolu Efesa, a 19. maja u „Štark areni“ sastaće se sa najvećim rivalom Real Madridom, koji je u tri meča završio seriju sa Makabijem iz Tel Aviva.

Branilac titule Efes u drugom polufinalu čeka Olimpijakos ili Monako, koji u sredu u 20:30 časova u Pireju igraju odlučujuću petu utakmicu uz prenos na Sport Klubu.

Bavarci su odlično odigrali prvo poluvreme, zaustavili su ekip Šarunasa Jasičekivijusa na 31 poena, a najviše zahvaljujući Ognjenu Jaramazu na odmor su otišli sa šest poena prednosti – 37:31. Srpski reprezentativac je u prvih 20 minuta upisao deset poena.

Ipak, Katalonci su u drugom delu utakmice pokazali kakav kvalitet poseduju i zbog čega su u doigravanje ušli sa prve pozicije. Razigrao se Nikolas Laprovitola, sjajnu podršku imao je od Aleksa Abrinesa i Nikole Mitorića i u finišu trećeg perioda domaći su prvi put došli do dvocifrene prednosti – 60:50.

Trener Bavaraca Andrea Trinkijeri je pokušavao da nađe pravu postavu, ali bez toliko potrebnih koševa Vladimira Lučića njegova ekipa nije mogla da parira Barseloni i utakmicu uvede u neizvesnu završnicu.

Španski velikan je u poslednji pet minuta ušao sa 11 poena prednosti, što je bilo sasvim dovoljno da meč rutinski privede kraju.

Laprovitola je bio najefikasniji sa 26 poena (5/7 za tri), Mirotić je dodao 20 (7/11 za dva, 2/4 za tri) uz 5 skokova i asistenciju, Nik Kalates je imao 10 i 5 asistencija, a Abrines i Brendon Dejvis po 8.

U poraženom timu Otelo Hanter je zabeležio 18 poena, Jaramaz 17 (3/5 za dva, 3/6 za tri, 2/2 slobodna bacanja) za 20 minuta, Nik Vajler Beb 10, a Lučić samo 6 (2/2 za dva, 0/3 za tri, 2/2 slobodna bacanja) uz 10 skokova i 2 asistencije za 30 minuta.

Mečeve završnice Evrolige gledajte na kanalima Sport Kluba.