Baskonija razbila Real u Madridu, Lučić blistao u preokretu

Košarka 05. feb 202123:28 0 komentara
Euroleague Basketball via Getty Images

U poslednja tri meča 24. kola Evrolige koja su se igrala u petak pobede su zabeležile ekipe Asvela, koja je u Lionu iznenadila milansku Olimpiju, Bajerna, koji je u Minhenu posle velikog preokreta i produžetka slavio protiv Albe, i Baskonije, koja je u prestonici deklasirala Real.

Bajern je kod kuće slavio protiv Albe u nemačkom derbiju rezultatom 101:95 posle produžetka jer je nakon 40 minuta bilo 87:87, upskos čijenici da je Alba u jednom trenutku imala čak 16 poena prednosti.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bili su Džejlen Rejnolds (10/15 iz igre, 4/4 penali), Vejd Boldvin sa 21 poenom (8/20 iz igre) i 7 asistencija i srpski reprezentativac Vladimir Lučić, koji je za 33 minuta na parketu ubacio 20 poena (5/11 iz igre, 7/7 penali), 6 skokova, 2 asistencije, 1 ukradenu i 3 izgubljene lopte.

Ekipa Andree Trinikjerija sada ima tri pobede za redom, skor 15-9 i dobre šanse da se nađe u doigravanju. U sledećem kolu protivnik im je Asvel u Lionu. Alba je poražena treći put zaredom, a sada su na učinku 8-16 i u narednoj rundi protivnik će im biti Fenerbahče u Istanbulu.

Asvel je u Lionu bio bolji od milanske Olimpije sa 78:69 i četvrtom pobedom zaredom došao do skora 10-14, ostavivši nade za plej-of.

Najbolji u francuskoj ekipi bio je Dejvid Lajti sa 16 poena (8/10 iz igre), 14 je dodao Geršon Jabusele, a po 12 Mustafa Fal i Noris Kol.

U poraženom taboru istakao se Šavon Šilds sa 18 poena (8/12 iz igre i 6 skokova), dok je 14 pena (6/12 iz igre) dodao Zek Ledej. Vladimir Micov nije igrao zbog povrede.

U narednom kolu Asvel dočekuje Bajern, a ekipa Etorea Mesine igra kod kuće protiv Makabija.

Baskonija je priredila iznenađenje i pobedila Real u Madridu sa ubedljivih 84:64, a Real je posebno zakazao u drugom poluvremenu u kojem je ubacio svega 30 poena.

Akile Polonara predvodio je ekipu Duška Ivanovića sa 18 poena, 16 je dodao Alek Piters, a Rokas Gijedraitis je imao 14.

U ekipi Pabla Lasa najmanje loš bio je Alberto Albalde sa 12 poena, 8 je imao Gabrijel Dek, a po 7 Fabijan Kozer i Karlos Alosen.

Real sada ima 15-9, sledeći protivnik im je Valensija u gostima, a Baskonija je posle druge pobede zaredom na 11-13 i u narednom kolu gostovaće najgorem timu lige – Himkiju.