Bogdanović ubacio 11 poena u porazu od Čikaga i odličnog Vučevića

Košarka 24. jan 202307:04 0 komentara
Bogdan Bogdanović
REUTERS/Brett Davis-USA TODAY Sports

U prve četiri utakmice koje su se u NBA igrale u noći između ponedeljka i utorka pobede su zabeležile ekipe Milvoki Baksa, Orlando Medžika, Čikago Bulsa i Hjuston Rokitsa. Bogdan Bogdanović postigao je 11 poena u porazu svojih Hoksa, ali uzeo je 12 šuteva iz igre. Bolji od tima iz Džordžije bili su Bulsi, u čijim je redovima crnogorski centar Nikola Vučević zabeležio dabl-dabl.

Pobedili su Bulsi Hokse rezultatom 111:100, došli do trećeg trijumfa zaredom i učvrstili se na poziciji koja vodi u plej-in – imaju skor 22-24. Sada nastavljaju pohod ka garantovanom plej-ofu, a trenutno je na šestom mestu, koje mnogi žele, ekipa Majami Hita sa 26-22. U istoj trci su i Hoksi, koji imaju 24-24.

*Blistali Lilard i Nurkić, sjajni Markanen za novu pobedu

Krajem prvog poluvremena „Bikovi“ su došli do vođstva, koje su, uz manje krize održavali do kraja. Imali su u finišu i +13 i rešili su meč u svoju korist bez veće drame.

Kod Čikaga je lep jubilej imao Demar Derozan – ovo je bila njegova 1.000. utakmica u NBA karijeri, a postigao je 26 poena (11/21 iz igre). Od aktivnih igrača koji imaju relevantnu minutažu trenutno su ispred Derozana po broju utakmica samo Lebron Džejms, Kris Pol, Rasel Vestbruk, Rudi Gej, Kajl Lauri, Kajl Lauri, Džef Grin, Tadeus Jang, Diandre Džordan i Džef Grin.

Odličan je kod pobednika bio Nikola Vučević sa 14 poena (6/14 iz igre), 17 skokova i 7 asistencija, a 20 poena dodao je Zek Lavin.

Bogdan Bogdanović je upisao 11 poena (4/12 iz igre), 1 skok, 4 asistencije, i 2 izgubljene lopte za 32 minuta na parketu, a najefikasniji kod gostiju bio je Trej Jang sa 21 poenom.
Naredni protivnik za Čikago biće Indijana u gostima, dok će Atlanta gostovati raspoloženoj ekipi Oklahoma Sitija.

Milvoki Baksi savladali su Pistonse u Detroitu sa 150:130 i upisali poenterski rekord sezone. Već je na samom startu postalo jasno da su gosti iz Viskonsina veoma ozbiljni jer su timu Dvejna Kejsija u prvoj četvrtini ubacili 49 poena!

Na kraju je najbolji u timu Majka Budenholzera bio Janis Adetokumbo sa 29 poena (8/15 iz igre, 11/17 penali) i 12 skokova, a pratili su ga Bruk Lopez sa 21 i Dževon Karter i Bobi Portis sa po 18.

Detroitu nije pomogla ni odlična partija hrvatskog reprezentativca Bojana Bogdanovića. Mostarac je ubacio 33 poena (11/15 iz igre, 6/7 trojke, 5/5 penali) za 27 minuta na terenu.

Orlando je napravio veliko iznenađenje kod kuće i rezultatom 113:98 porazio lidera Istoka Boston. Ruki Paolo Bankero imao je 23 poena za tim sa Floride, a u redovima vicešampiona po 26 poena ubacili su Džejlen Braun i Džejson Tejtum.

Hjuston Rokitsi su sa 119:114 pobedili Minesota Timbervulvse na domaćem parketu. Najlošiji tim Zapada stigao je do 11. pobede u sezoni i prekinuo crnu seriju od 13 poraza. Do pobede ih je sa 42 poena vodio Džejlen Grin, a Alperen Šengun imao je 21 poen. Kod Minesote Entoni Edvars imao je 31 poen, a Dianđelo Rasel 30.

Pogledajte rezultate svih utakmica koje su se igrale u noći između ponedeljka i utorka:

Detroit Pistons – Milvoki Baks 130:150;

Orlando Medžik – Boston Seltiks 113:98;

Čikago Buls – Atlanta Hoks 111:100;

Hjuston Rokits – Minesota Timbervulvs 119:114;

Juta Džez – Šarlot Hornets 120:102;