Budućnost lomila i slomila Burg, TOP 8 sve bliži

Košarka 21. dec 202122:02 0 komentara
KK Budućnost Voli

Košarkaši Budućnosti izvojevali su zlata vrednu pobedu u osmom kolu Evrokupa. Izabranici Aleksandra Džikića su kao gosti, u desetkovanom sastavu savladali Burg u gostima sa 86:82, pa sada imaju skor od šest pobeda uz dva poraza. Burg je na 2-6.

Najefikasniji u sastavu Budućnosti, bili su Džastin Kobs sa 26, Di Džej Sili sa 21-im, Vili Rid sa 15, Vladimir Micov sa osam i Marko Jagodić Kuridža sa sedam poena. Kod Burga, raspoloženi za igru u napadu, bili su Maksim Kurbi i Aleksandre Čašang sa po 15, odnosno Rašid Salomon sa 12 i Maksim Ros sa 11 poena.

Izabranici Aleksandra Džikića, ušli su u meč, onako kako su i najavljivali. Bili su izuzetno agresivni u odbrani, nastojali su da pronađu najbolja rešenja u napadu, da spuste loptu pod koš, da ne dozvole igru u tranziciji. Odbrana je funcionisala veoma dobro, a u napadu su raspoloženi bili Di Džej SiliVili Rid i Džastin Kobs, pa je Budućnost na poluvremenu vodila sa 46:31.

Aleksandar Džikić
AdmiralBet ABA/Dragana Stjepanović

Burg je odražavao meč u egalu do sredine druge deonice. Šampion Crne Gore je vodio sa 31:28, kada je podigao stepen agresivnosti u odbrani na daleko viši nivo, domaćin nije imao rešenja za Amerikance u sastavu Budućnosti, pa su Podgoričani na odmor otišli sa lepim kapitalom.

Razloga za zadovoljstvo je naravno bilo dosta, ali je bilo isuviše rano za slavlje, s obzirom da je Budućnost ponovo bila u desetkovanom sastavu. Pored Danila NikolićaPetra PopovićaIgora Drobnjaka i Edina Atića, na klupi je bio povređeni Filip Barović, a na terenu Zoran Nikolić i Džastin Kobs, koji takođe imaju probleme se povredama. Pred Džikićem i njegovim timom je bio težak zadatak. U nastavku je trebalo održati visok stepen agresivnsti u odbrani, a sa skraćenom rotacijom to nije ni malo lako, naprotiv, jer svaki igrač sa pet ličnih grešaka, u situaciji kada na raspologanju imate osam igrača je veliki, ali baš veliki problem.

KK Zadar/Zvonko Kucelin

Početak treće deonice je obeležio Di Džej Sili koji je odigrao pravu simultanku sa odbranom Burga, pa je Budućnost uz dobru odbranu pobegla na 57:39, ali se domaćin uz veliku podršku sa tribina nije predavao. Usledila je serija grešaka Podgoričana u samoj završnici ovog perioda, Burg je stigao do serije lakih poena iz tranzicije, pa je uspeo da svede deficit na osam poena uoči poslednjeg kvartala 56:64.

Očekivala se reakcija Budućnosti u završnom periodu, ali je Burg nastavio da topi prednost, pa je na semaforu pisalo 63:66. Aleksandar Džikić je bio primoran da posle samo dva minuta igre zatraži minut odmora. Džastin Kobs je nanizao pet poena, a uz dve asistencije, Budučnost je uspela ponovo da se odlepi – 75:68. Burg je stigao do 73:75, a Kobs pogodio trojku, a zatim i tri slobodna bacanja za 81:73. Burg je nastojao da stigne do triler završnice i preokreta do kraja meča, ali Budućnost to nije dozvolila.

Do kraja godine, Budućnost će odmeriti snage sa ekipom Borca iz Čačka u gostima, a u nerednoj rundi Evrokupa, koja je na programu 12. januara, izabranici Aleksandra Džikića će na svom parketu ugostiti ekipu Burse.