Budućnost u produžetku do pobede, umalo prokockala 20 poena prednosti

Košarka 25. okt 202221:29 0 komentara
Tre Bel Hajns

Košarkaši Budućnosti, posle pobeda nad MZT Skopljem, Šljonskom i Cedevita Olimpijom, uspeli su da saladaju i grčki Promiteas u trećem kolu Evrokupa sa 95:89, pa sada kao i Promiteas imaju skor 2-1. Međutim, najjači utisak na susretu ostavila je činjenica da su Podgoričani u poslednjoj deonici prokockali čak 19 poena viška, ali su u dramatičnoj završnici došli do produžetka i u dodatnih pet minuta do pobede.

Najefikasniji u sastavu Podgoričana, bili su Fil But sa 18 (7/14 iz igre) i Tre Bel Hajns sa 16 poena (7/13 iz igre). Alfa Kaba dodao je 14 poena i 13 skokova, a Kameron Rejnolds je ubacio 10. Eron Vajt imao je 8 poena, a reprezentativac Srbije Marko Jagodić Kuridža dodao je 7 poena.

U poraženom sastavu Džo Jang je imao 20 poena (7/18 iz igre) i 5 asistencija, a Entoni Kauan dodao je 15 (5/12 iz igre). Nikolaos Gikas dodao je 11 poena, a Dimitris Kaklamanakis 10.

KK Budućnost Voli

Izabranici Vladimira Jovanovića dobili su prvu deonicu sa 26:23. Napad je bio korektan. Tre Bel Hejns je pođao i asistirao, dobri su pod košem bili Kaba, Kuridža i Kamenjaš, ali je odbrana bila meka. Budućnost je primila 23 poena, od toga desetak izuzetno lakih, a da pri tome sve do same završnice ovog perioda igre nije izašla iz bonusa.

Do kraja poluvremena, Podoričani su nastojali da nastave sa dobrom igrom u napadu, a da defanzivu podignu na viši nivo. Sredinom druge deonice, Budućnost je posle poena Kabe i trojke KamerOna Rejnlodsa pobegla na 44:31, a nedugo zatim i na 48:31. Promiteas je nastojao da stigne do egala, a na kraju prvog poluvremena, šampion Crne Gore je vodio sa 50:35.

Alfa Kaba je postigao osam, Tre Bel Hejns i Kameron Rejlnolds po sedam poena. Kod Promiteasa, raspoloženi za igru u napadu, bili su Džo Jang sa 10, Dimitrios Kaklamanakis sa osam i Trevis Simpson sa sedam poena.

U nastavku meča, Promiteas se trudio da ubrza igru, nastojao je da pojača agresivnost u odbrani, stine do egala, ali je Budućnost ljubomorno čuvala stečeni kapital, pa je uoči poslednjeg kvartala vodila sa – 69:52.

Na osnovu svega viđenog do tog momenta, moglo se pomisliti da je pitanje pobednika rešeno, da gostima treba čudo kako i stigli do preokreta. Čudo se umalo dogodilo do kraja poslednjeg kvartala. Topila se prednost crnogorskog predstavnika iz minuta u minut, a Promiteas je prešao u vođstvo u samom finišu. Ipak, produžetak za Jovanovićev tim su uspeli da izbore But poenima iz kontre i Aleksandar Lazić blokadom u poslednjim minutima.

Vremena za odmor kada je Budućnost u pitanju nema jer je 29. oktobra očekuje gostovanje ekipi FMP Železnika u ABA ligi, a zatim i duel sa Londonom u četrvtom kolu Evrokupa.

Ova utakmica je na proramu 1. novembra. Sve utakmice Evrolige i Evrokupa možete da pratite na kanalima Sport Kluba.