CSKA na pobedu od F4, 27 poena Gudurića

Košarka 23. apr 202121:06 0 komentara
Fenerbahče, Nando de Kolo
Mikhail Serbin/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši moskovskog CSKA poveli su 2:0 u seriji četvrtfinala Evrolige protiv Fenerbahčea.

U drugom meču četvrtfinala CSKA je slavio rezultatom 78:67.

Nakon minimalnog početnog vođstva Fenerbahčea, CSKA je preuzeo kontrolu u prvoj četvrtini, ali samo je jednom bio na +5, uglavnom je prednost Moskovljana iznosila poen ili dva. Ipak, Fener je bio taj koji je nakon prvih deset minuta imao dva poena predosti.

Neizvesno i potpuno izjednačeno bilo je sve do sredine druge deonice nakon koje je CSKA prešeo u vođstvo i na odmor je odneo osam poena prednosti.

Domaćin je bio u vođstvu tokom cele treće deonice, uspeo je Fenerbahče u dva navrata da dođe na dva poena zaostaka, ali je tim Dimitrisa Itudisa u odlučujućih deset minuta ušao sa +5.

Prednost je tim iz Rusije održavao i tokom cele četvrte četvrtine i tako došao do druge pobede u četvrtfinalu. Do najveće prednosti na meču, od deset poena, CSKA je stigao na nešto više od minut i po do kraja utakmice.

CSKA će u Istanbulu za pet dana (28. aprila) imati priliku da potvrdi plasman na Fajnal for Evrolige.

Najbolji u CSKA bili su Danijel Heket sa 14 poena i devet asistencija, Tornike Šengelija sa 11 poena i sedam skokova i Nikita Kurbanov sa deset poena i šest skokova.

U ekipi Fenerbahčea apsolutno je dominirao Marko Gudurić sa 27 poena, dva skoka i tri asistencije. On je bio jedini igrač Fenera sa dvocifrenim učinkom.