CSKA se mučio, pa ubedljivo pobedio desetkovani Fener

Košarka 21. apr 202121:07 0 komentara
Fenerbahče, Nando de Kolo
Mikhail Serbin/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši CSKA ubedljivo su pobedili Fenerbahče u prvoj utakmici četvrtfinala Evrolige rezultatom 92:76. Ključna je bila poslednja deonica koju je domaći tim dobio 31:10.

Desetkovani gosti iz Istanbula (bez trenera Igora Kokoškova i šestorice igrača) odlično su počeli meč i predvođeni raspoloženom Nandom de Koloom u 8. minutu imali su šest poena prednosti. Nekadašnji igrač Armejaca u tom trenutku na kontu je već imao 12 poena.

Ipak, Moskovljani su brzo odgovorili serijom 13:2 i posle prve četvrtine vodili su 28:23.

Ekipa Dimitrija Itudisa je u drugom periodu imala i 13 poena viška, ali se desetkovani Fener nije predavao i na odmor je otišao sa podnošljivih minus devet (53:44).

Turski velikan je treću četvrtu počeo serijom 12:2 za 56:55 i najavio interesantan nastavak meča. U tom delu igre Marko Gudurić je postigao dve trojke i bio je jedan od najzaslužnijih što je njegova ekipa u odlučujućih deset minuta ušla sa dva poena prednosti – 66:64.

Međutim, Armejci su dominirali u odlučujućoj deonici koju su dobili 28:10. Vezane trojke Antonova i Heketa za 78:70 u 33. minutu najavile su furioznu završnicu domaće ekipe koja će u petak u 19 časova takođe biti domaćin u drugoj utakmici četvrtfinala doigravanja.

Igrači CSKA postigli su 14 trojki iz 30 pokušaja, a prednjačili su Danijel Heket i Vil Klajburn sa po 20 poena, dok je Johanes Fojtman imao 12, uz 10 skokova.

U poraženom timu De Kolo je 22 od ukupno 27 poena zabeležio u prvom poluvremenu, Lorenzo Braun je dodao 12, a Kajl O’Kvin i Marko Gudurić po 11 (0/3 za dva, 3/4 za tri, 2/3 slobodna bacanja), uz 2 skoka, asistenciju i po tri osvojene i izgubljene lopte za 24 minuta.