CSKA u Moskvi nadigrao Olimpijakos

Košarka 22. okt 202120:58 0 komentara
Aykut Akici/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši CSKA slavili su u Moskvi u duelu petog kola Evrolige protiv Olimpijakosa rezultatom 88:82.

Bolje je za nijansu grčki tim otvorio meč i stekao je pet poena prednosti nakon uvodne četvrtine. Ali, veliki pad u igri Olimpijakosa i pojačana odbrana domaćina do poluvremena su Moskovljanima doneli preokret – 48:38 vodio je tim Dimitrosa Itudisa na pauzi.

Olimpijakos se u trećoj deonici delimično vratio u meč, smanjio je, zaostatak, ali nije uspeo nijednog momenta da priđe na manje od četiri poena razlike, a i to smo videli tek u samom finišu utakmice kada je za goste već bilo kasno.

CSKA je, nakon poraza u prvom kolu, nanizao sada četiri pobede, Olimpijakos je upisao već drugi poraz u evroligaškoj novoj sezoni.

CSKA je do pobede predvodio Vil Klajburn sa 29 postignutih poena, Bolombi i Lundberg su dodali po 16, a Kurbanov i Šved stali su na po deset.

Najbolji poenter na utakmici bio je Dorsej sa 32 poena, ali pratio ga je kako-tako u Olimpijakosu samo Žan-Šarl sa 11 poena.

U sledećem kolu CSKA putuje u Lion, a Olimpijakosu u goste dolazi Alba.