Davidovac slomio Igokeu i odveo Zvezdu u finale

Košarka 11. maj 202120:24 > 20:37 4 komentara
KK Crvena zvezda mts/Đorđe Kostić

Košarkaši Crvene zvezde u trećem meču polufinala plej-ofa pobedili su Igokeu u Beogradu 76:53 i šestu godinu uzastopno obezbedili mesto u borbi za titulu.

Crveno-beli će se u finalu sastati sa podgoričkom Budućnošću, koja je u dva meča završila posao protiv Mornara, a prva utakmica na programu je u nedelju, 16. maja. Ostali termini su 18, 22. i eventualno 24. i 28. maj.

Beograđani su u proteklih pet sezona četiri puta bili regionalni šampioni.

Ekipa sa Kalemegdana, koja je imala značajnu podršku bučne publike sa tribina, ‘majstoricu’ je prelomila u prvom delu poslednje deonice kada je Dejan Davidovac u seriji 12:2 za 69:53 pogodio dve trojke i svom timu trasirao put u finale.

Zvezda je u utorak u dvorani „Aleksandar Nikolić“ dva puta morala da pobedi ekipu iz Laktaša kako bi ostala u trci za plasman u Evroligu. Radonjićev tim je odlično počeo duel, brzo je došao do dvocifrene prednosti, a već u 11. minutu, posle trojke Davidovca, bilo je velikih plus 15 – 27:12. U prvoj deonici blistao je Lendri Noko sa 11 poena.

Igokea je uspela da se stabilizuje i serijom 9:0 vrati na jednocifrni minus u 18. minutu – 40:31. Domaći su na poluvreme otišli sa solidnom prednošću – 48:35.

Međutim, gosti iz Laktaša drugo poluvreme su ‘otvorili’ serijom 9:0 i u 24. minutu došli na samo šest poena zaostatka – 48:44. Odgovorio je sjajni Davidovac sa dve trojke (54:47) i osujedio nalet Igokee.

Zvezda je u prvih sedam minuta trećeg perioda postigla samo šest poena, odnosno pomenute dve trojke, ali je uspela koliko-toliko da se oporavi i u odlučujuću četvrtinu uđe sa plus 6 – 57:51.

Davidovac je trojkom vratio dvocifreni plus svom timu (64:53), a krilni igrač crveno-belih je ubrzo novom trojkom kompletirao seriju 12:2 i ispostaviće se definitivno prelomio meč u 33. minutu – 69:53.

Igokea više nije imala snage ni raspoloženog igrača da se vrati u utakmicu, tako da je srpski tim upisao ubedljiv trijumf i najavio duele sa Budućnošću.

Davidovac je bio najefikasniji sa 22 poena (4/5 za tri), uz 8 skokova, 3 asistencije i 4 ukradene lopte za 27 minuta, Džordan Lojd je dodao 15 (3as), a Ognjen Dobrić i Noko po 11.

Na drugoj strani prednjačili su Entoni Klemons sa 15 poena (12 u prvom poluvremenu) i Džeki Karmajkl sa 12, dok je Nikola Jovanović dodao 7.