Denver moćan i bez Jokića, Atlanti peta pobeda u nizu

Izvor: Kevin C. Cox/Getty Images

Nikola Jokić zbog povrede nije bio u sastavu, ali Denver Nagetsi su i bez svog najboljeg igrača lako izašli na kraj sa Indijana Pejsersim i stigli do devete vezane pobede. Tim iz Kolorada je slavio 134:111 i ostao na čelu Zapadne konferencije NBA lige.

Domaći su meč prelomili u trećoj deonici posle koje su otišli na 17 poena prednosti i nisu dozvolili rivalu da se vrati u utakmicu.

Gordon je bio najefikasniji sa 28 poena, Porter je imao 19, a Marej je ostvario tripl dabl sa 17 poena, 10 skokova i 14 asistencija. Kod Pejsersa istakao se Maturin sa 19 poena.

Nastavlja se sjajan niz i Atlanta Hoksa. Za peti uzastopni trijumf slomili su otpor Njujork Niksa 139:124. Preusidla je poslednja deonica koju su domaći rešili u svoju korist 14 razlike.

Bogdan Bogdanović je za 24 minuta imao 14 poena (6/12 šut iz igre) i po dva skoka i asistencije. Marej je upisao 29 poena i 12 asistencija, dok je Jang stigao do 27 poena. Odlična partija Džulijusa Rendla (32 poena, devet skokova i šest asistencija) nije bila dovoljna Niksima.

Dalas je prekinuo seriju loših rezultata. Mevsi su na krilima Luke Dončiča pregazili Majami 115:90. Slovenački as je za 38 minuta imao 34 poena, 12 skokova i sedam asistencija. U Majamiju je najefikasniji bio Oladipo sa 20 poena.

Junak večeri bio je Kajri Irving koji je sa 48 poena, 11 skokova i šest asistencija predvodio Bruklin do pobede na gostovanju Juti 117:106.

Ostali rezultati: Orlando – Nju Orleans 123:110, Klivlend – Golden Stejt 114:120, San Antonio – Los Anđeles Klipers 126:131.