Dobra Bogdanovićeva partija za pobedu protiv bivšeg kluba

Košarka 05. jan 202307:56 0 komentara
Bogdan Bogdanović
xPaulxKitagakixJr.x via Guliver

Bek srpske reprezentacije Bogdan Bogdanović igrao je dobro u trijumfu svojih Atlanta Hoksa na gostovanju protiv Sakramento Kingsa u noći između srede i četvrtka u NBA.

Tim iz Džordžije slavio je rezultatom 120:117 i prekinuo niz od četiri poraza, a sada je na skoru 18-20. Kingsi su na 20-17 i ovo im je bio drugi poraz u prethodna tri kola.

*Šek: Ne bih šutirao za tri, davao bih lake poene

Vodila je Atlanta tokom skoro čitave utakmice, ali je u finišu ostala bez vođstva. Ipak, na kraju Jang i Marej sa linije slobodnih bacanja vraćaju prednost gostima, a poslednje poene postiže Marej posle ulaza.

Nekadašnji bek Partizana i Fenernahčea odigrao je 32 minuta i zabeležio 17 poena (7/13 iz igre, 3/7 za tri poena), 8 skokova, 3 asistencije, 1 ukradenu i nijednu izgubljenu loptu.

Najefikasniji u Atlanti bili su Džon Kolins sa 22 poena i 12 skokova, Diandre Hanter sa 22 poena i 8 skokova, kao i Dežante Mari i Trej Jang sa po 21 poenom.

U poraženom sastavu Majka Brauna Dieron Foks postigo je 25 poena (9/20 iz igre), a 24 je imao Kevin Hutret, bivši igrač Atlante.

Na terenu se našao još jedan srpski košarkaš – Boban Marjanović odigrao je tri minuta u dresu Hjustona na gostovanju Nju Orleans Pelikansima. Za to vreme je srpski centar upisao 5 poena (2/2 iz igre, 1/1 slobodna bacanja) i 1 skok.

Pelikansi su pobedili rezltatom 119:108, a u timu iz Luizijane, za koje ne igra povređeni Zajon Vilijamson, istakao se Si-Džej Mekolum sa 28 poena (10/21 iz igre). U Hjustonu su po 16 poena dali Grin i Martin junior.

Pogledajte rezultate svih utakmica koje su se igrale u NBA u noći između srede i četvrtka:

Šarlot Hornets – Memfis Grizlis 107:131;

Klivlend Kavalirs – Finiks Sans 90:88;

Orlando Medžik – Oklahoma Siti Tander 126:115;

Filadelfija Seventisiksers – Indijana Pejsers 129:126 (posle produžetka);

Njujork Niks – San Antonio Spars 117:114;

Toronto Reptors – Milvoki Baks 101:104 (posle produžetka);

Čikago Buls – Bruklin Nets 121:112;

Minesota Timbervulvs – Portland Trejl Blejzers 113:106;