Efes deklasirao Zvezdu, povreda Lojda

Košarka 26. jan 202119:06 0 komentara
KK igokea/Nikola Vuruna

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Efesa rezultatom 86:72 u 22. kolu Evrolige. Ekipa Dejana Radonjića doživela je tako 15. poraz u elitnom takmičenju. Istanbulski sastav je upisao 12. trijumf.

Agresivno je Efes otvorio utakmicu i već polovinom prve deonice stigao do dvocifrene prednosti. Posle uvodnih 10 minuta Efes je imao +16.

Crveno-beli su samo u drugoj i trećoj deonici uspeli da naprave seriju kojom bi potencijalno najavili da mogu da priprete rivalu, ali je turski tim veoma brzo i lako odbijao napade beogradske ekipe i uspevao da se vrati na +20 ili više.

Najbolji u redovima Efesa bio je Šejn Larkin sa 23 poena. Pratio ga je bivši igrač crveno-belih Vasilije Micić sa 13, Sertač Sanli je dodao 12, Rodrig Bobua 11, a Krunoslav Simon, koji je odlično otvorio susret u Istanbulu 10 poena.

U Zvezdi su se istakli Dejan Davidovac i Ognjen Dobrić sa po 12 poena, dvocifren je bio i Duop Rit sa 10, a Džordan Lojd je meč završio sa sedam poena. Iako je odlično otvorio meč, Amerikanac je posle 10 minuta na terenu morao da izađe zbog povrede kolena, nakon kontakta sa Sertačem Sanlijem i pada. Detalji povrede Džordana Lojda biće poznati nakon dolaska u Beograd.

Timu Dejana Radonjića predstoji povratak u Beograd posle gostovanja u Baru i Istanbulu, a zatim i novi meč u Evroligi, protiv Asvela u petak.

Kompletan tok meča mogli ste da pratite i na našem sajtu:

I četvrtina

Efes je bolje ušao u meč. Krunoslav Simon je pogodio za dva i za tri, Adrian Moerman je takođe bio precizan za tri, a među crveno-belima precizan je bio Kori Volden za uvodnih 8:3 za Efes.

Nastavila je ekipa Ergina Atamana da kontroliše stvari na terenu, pogodila je pet trojki u uvodnih sedam minuta i imala 22:11 tri minuta pre kraja prve deonice. Crveno-bele je u životu držao Džordan Lojd.

I Vasilije Micić je pogodio za tri za 25:11.

I do kraja prve četvrtine Efes je bio siguran, pogodio je šest od osam trojki, dok je u Zvezdinim redovima Lojd bio najbolji sa sedam poena. Efes posle 10 minuta ima 29:13.

II četvrtina

Na startu druge četvrtine upisali su se u poentere i Ognjen Dobrić sa linije za tri, kao i Lengston Hol pa je Zvezda serijom 6-0 prišla na -10 (29:19).

Upisao se i Lendri Noko za 29:21.

Larkin je dvema trojkama na drugoj strani vratio dvocifrenu prednost Efesu 35:21.

Nije mogla odbrana Zvezde u nastavku da pročita ideje Efesa, pa je furiozno turska ekipa stigla do 44:25, na četiri i po minuta do kraja.

Nije stao tim Ergina Atamana, Larkin je posle ukradene lopte i kontre doneo +21 Efesu (46:25).

Proradio je ponovo napad crveno-belih za 46:32, dva i po minuta pre kraja prvog poluvremena, ali samo na kratko.

Efes je nastavio sa jednim od najboljih njihovih poluvremena ove sezone i završio prvih 20 minuta sa 56:35.

Završnicu prvog poluvremena obeležio je i pad Džordana Lojda, koji je sa bolom u kolenu, ali sam napustio teren i otišao do klupe. Amerikanac je pao u borbi za loptu sa Sertačem Šanlijem.

III četvrtina

I treću četvrtinu je Zvezda dobro otvorila, baš kao i drugu. Poentirali su Rit i Hol, sa druge strane precizan je bio Sertač Sanli, ali ponovo nije Zvezda mogla strpljivije da „istopi“ zaostatak.

Posle tri minuta igre u drugom poluvremenu Efes je imao +20 (60:40).

Posle pet i po minuta igre u drugom poluvremenu, nije sviran faul ni na jednoj strani, a prvi je napravio Kori Volden nad Micićem.

Efes je na četiri i po minuta do kraja treće deonice imao 66:47.

U istom ritmu gledali smo oba tima do kraja trećeg perioda, a posle pola sata igre Efes je vodio 75:52.

IV četvrtina

Bez ideje je nastavila Zvezda i u poslednjoj deonici. Efes je konstantno čuvao +20 i nije dozvoljavao crveno-belima da ozbiljnije priprete ni u jednom trenutku. Na teren se nije vratio Džordan Lojd koji je povredio koleno u drugoj četvrtini, nakon pada i kontakta sa Sertačem Sanlijem.

Sjajnu partiju kompletirao je Šejn Larkin, a Efes je dva i po minuta do kraja utakmice i dalje imao +20 (84:64).