Evroliga se nastavlja: Saletov Fenerbahče srušio Olimpijakos

Košarka 11. jan 202221:05 0 komentara
Aleksandar Đorđević
xMassimoxPaolone LaPressex

Konačno se igra Evroliga – posle neplanirane pauze izazvane odlaganjima zbog velikog broja slučajeva virusa krona, elitno evropsko takmičenje se vratilo u utorak. U prvom meču 20. kola Fenerbahče srpskog trenera Aleksandra Đorđevića je na domaćem terenu rezultatom 94:80 bio bolji od Olimpijakosa u meču punom tenzije. Odlučila je činenica da je domaćin imao više raspoloženih igrača – čak šestorica igrača Fenera imala su dvocifren broj poena.

Turska ekipa sada ima skor 8-10, dok su Pirejci na 12-6.

*Kada će se sve to odigrati? Odložen i meč Armani – Uniks

Prvo poluvreme bilo je veoma neizvesno, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a „vrela“ atmosfera kulminirala je kada je sa meča isključen trener gostiju Jorgos Barcokas. Ključnu seriju Fener je napravio na startu poslednje četvrtine (11:0), stekao vođstvo 74:59 i praktično rešio meč.

Najefikasniji kod pobednika bio je kapiten Melih Mahmutolu, koji je odigrao najbolji meč sezone – završio ga je sa 17 poena (4/5 iz igre, 5/5 penali). Pratio ga je Akile Polonara sa 15 poena (6/9 iz igre) i 7 skokova, a 14 poena i 4 skoka imao je Dajšon Pjer. Devin Buker zabeležio je 12 poena, 6 skokova i 5 asistencija, a Pjerija Henri imao je 14 poena i 4 skoka.

Srpski reprezentativac Marko Gudurić odigrao je skoro 12 minuta i za to vreme zabeležio 11 poena (4/6 iz igre, 1/2 penali), imao 5 asistencija, 2 ukradene i 1 izgubljenu loptu.

U grčkom timu najefikasniji sa po 14 poena bili su Džoi Dorsi i Kostas Slukas, koji je imao i 7 asistencija. Iskusni Jorgos Printezis i Kostas Papanikolau postigli su po 12 poena, a Hasan Martin imao je 10 poena.

U narednom kolu Olimpijakos će 20. januara, ukoliko ne bude novih odlaganja, gostovati Makabiju, a Fenerbahče 14. januara kod kuće igra protiv Albe. Sve mečeve Evrolige gledajte u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.