Fenerbahče na plus 39 protiv Uniksa

Košarka 14. okt 202122:17 0 komentara
Photo by Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Fenerbahče je ostvario drugi trijumf u ovogodišnjem izdanju Evrolige. Posle dva poraza u gostima, izabranici Aleksandra Đorđevića deklasirali su Uniks 80:41 na svom terenu.

Utakmica je bila neizvesna praktično samo prvih nekoliko minuta, odnosno do rezultata 7:7. Domaći su od tog trenutka napravili seriju 14:1 i rešili prvu deonicu u svoju korist 21:8.

Nisu popuštali žuto-plavi ni u drugoj deonici. Nisu igračima iz Kazanja dali gotovo nikakvu šansu da poentiraju. U jednom trenutku su vodili 44:18, a Uniks je sa četiri vezana poena na poluvreme otišao sa minus 22.

Nastavilo je da ide od lošeg ka gorem za Ruse u nastavku igre. Do dva minuta pred kraj imali su samo jedan poen na svom kontu. Fener je imao ogromnih 59:23, a pred poslednju četvrtinu skor je bio 61:27.

Do kraj meča Fenerbahče je samo rutinski priveo posao kraju. Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Šajok sa 17 i Nando De Kolo sa 13 poena. Marko Gudurić je upisao četiri poena, po skok i asistenciju. Za indisponirane goste samo je Ajzea Kenen sa 10 poena bio dvocifren.

Fenerbahče sada ima skor od dve pobede i dva poraza, dok Uniks ima jedan trijumf i tri poraza.