Filadelfija izjednačila: Embid sve bolji, Harden kao u MVP danima

Košarka 09. maj 202208:28 0 komentara
Džejms Harden
Bill Streicher-USA TODAY Sports via Guliver

Košarkaši Filadelfija Seventisiksersa izjednačili su rezultat na 2-2 u pobedama u seriji polufinala Istočne konferencije u NBA plej-ofu. Izabranici Doka Riversa su u noći između nedelje i ponedeljka po srednjoevropskom vremenu bili bolji od Majami Hita rezultatom 116:108, a ključni čovek u pobedi domaćih bio je Džejms Harden, čija je partija podsetila na njegove najbolje dane – postigao je četiri trojke u poslednjoj četvrtini.

Sledeća utakmica serije igra se u noći između utorka i srede u Majamiju, a u finale Istoka proći će tim koji prvi dođe do četiri pobede.

*Luka trojke 1/10, Dalas izjednačio protiv Sansa

Posle veoma izjednačenog prvog poluvremena, u kojem je malu prednost uglavnom imala gostujuća ekipa sa Floride, Fila je u nastavku zaigrala znatno bolje, a najvećih +14 Riversova ekipa imala je početkom poslednjeg kvartala.

Mnogi su primetili da je Džejms Harden napravio iskorak i da je odigrao daleko bolje nego što je to bio slučaj u dosadašnjem toku mandata u Filadelfiji.

„Ništa se nije promenilo, samo sam pogađao šuteve“, izjavio je Harden, koji je postigao 16 poena u poslednjoj deonici, od čega četiri trojke.

Harden je ukupno upisao 31 poen (8/18 iz igre, 9/10 slobodna bacanja), 7 skokova, 9 asistencija, ali i 9 izgubljenih lopti za 41 minut u igri.

„Džejms je bio Džejms, znao sam da će imati sjajnu utakmicu, prosto sam to mogao da osetim“, kazao je trener ekipe Dok Rivers.

„Mislim da i dalje ne igramo svoju najbolju košarku“, izjavio je Žoel Embid, koji igra sve bolje od povratka na parket posle povrede, iako nosi masku.

Kamerunski centar je odigrao 38 minuta, zabeležio je 24 poena (7/13 iz igre, 9/13 penali), 11 skokova, 2 asistencije i 4 izgubljene lopte. Istakao se i Tajris Meksi sa 18 poena. Tobajas Heris dodao je 13 poena, Deni Grin 11, a Žorž Nijang 10.

U poraženom sastavu izvanredno je igrao Džimi Batler – ubacio je 40 poena (13/20 iz igre 12/13 slobodna bacanja), imao 3 skoka i 6 asistencija, a i po 2 ukradene lopte i blokade, kao i 1 izgubljenu loptu.

U timu Erika Spolstre dobar je bio i Bem Adebajo sa 21 poenom i 7 skokova, Viktor Oladipo imao je 15, a Tajler Hiro 11.

U drugom polufinalu Istoka igraju Boston i Milvoki, a trenutno sa 2-1 u pobedama vodi ekipa aktuelnih šampiona koju vodi Majk Budenholzer.