Ivanovićeva Baskonija bolja od Bajerna

Košarka 12. mar 202120:59 0 komentara
Aitor Arrizabalaga/Euroleague Basketball via Getty Images

U duelu 29. kola Evrolige, košarkaši Baskonije savladali su na svom parketu Bajern rezultatom 78:71.

U zanimljivom prvom poluvremenu nijedan tim nije uspevao da se rezultatski odlepi. Baskonija je imala dva poena prednosti nakon prve četvrtine, ali je Bajern to nadoknadio u drugoj pa se na poluvreme otišlo uz rezultat 32:32.

Odlučujuća je bila treća četvrtina koju je Baskonija dobila sa 15 poena razlike. Bajern je u ovom peridu ubacio samo 12 poena.

Gosti su u poslednjih deset minuta zaigrali bolje, odigrali najbolju četvrtinu u meču, ali to je bilo dovoljno samo da se izbegne poraz uz dvocifrenu razliku.

Ekipu trenera Duška Ivanovića sa po 15 poena su predvodili Akile Polonara, Rokas Gidraitis i Toni Jekiri. Alek Peters i Luka Vildoza dodali su po 11.

U Bajernu su najefikasniji bili Džalen Rejnolds sa 18, Vladimir Lučić sa 17 (šest skokova i jedna asistencija) i Vejd Boldvin sa 13 poena.

Baskonija sada ima 15 pobeda i 14 poraza i deseta je na tabeli, Bajerj je peti sa skorom 18-11.