Jokić dominirao u MVP duelu protiv Janisa

Košarka 31. jan 202204:40 2 komentara
Nikola Jokić
Stacy Revere/Getty Images

Košarkaši Denver Nagetsa ubedljivo su slavili na gostovanju Milvoki Baksima 136:100, uz još jednu sjajnu partiju Nikole Jokića.

Srpski košarkaš i aktuelni MVP najjače lige na svetu postigao je 18 poena i imao 15 asistencija i 9 skokova za 28 minuta na parketu, pošto je poslednju četvrtinu presedeo na klupi. To znači da je Jokiću samo jedan skok falio da zabeleži novi tripl-dabl, kojih je u januaru imao šest.

Duel između šampiona i gostiju iz Kolorada neizvesnosti je bilo samo u prvoj četvrtini, kada su Baksi i vodili u pojedinim trenucima. Nagesti su se ustalili u vođstvu u drugom periodu, da bi od tada konstantno povećavali prednost koja u poslednjih 12 minuta nijednog trenutka nije pala ispod 20 poena razlike, a najveća je bila zapravo na kraju utakmice.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Aron Gordon sa 24 poena i sedam skokova, dok je Monte Moris dodao 18 poena i sedam asistencija.

Na drugoj strani, Janis Adetokumbo je utakmicu završio sa 29 poena i devet skokova, dok je Džru Holidej upisao 14 poena i osam asistencija.

Nagetsima je to bila 28. pobeda ove sezone, pored kojih imaju i 21 poraz na petom mestu Zapada. Baksi su na petoj poziciji na Istoku sa skorom 31-21.