Kalinić dobio nagradu, Valensija odbranom srušila Fener

Košarka 13. mar 202100:22 0 komentara
Nikola Kalinić
2021 Euroleague Basketball

Poslednji meč 29. kola Evrolige igran u petak doneo je pobedu Valensije na domaćem terenu protiv istanbulskog Fenerbahčea rezultatom 66:52 i tako nastavili sa velikom borbom za mesto koje vodi u plej-of.

Pred start utakmice nagradu za najboljeg igrača takmičenja za februar dobio je srpski reprezentativac i bivši as upravo Fenernahčea – Nikola Kalinić.

U pobedi španske ekipe učestvovali su i srpski internacionalci – Vanja Marinković je postigao 5 poena (2/5 iz igre), imao 2 skoka, 1 ukradenu i 2 izgubljene lopte za 13 minuta na terenu, dok je Nikola Kalinić imao 7 poena (2/4 iz igre, 3/4 penali) , 4 skoka, 5 asistencija i po 2 ukradene i izgubljene lopte za 30 minuta. Svoje veče nije imao crnogorski centar Bojan Dubljević, koji je za Valensiju ostvario 3 poena, 7 skokova, ali i 6 izgubljenih lopti za iskusnog košarkaša.

Najbolji kod pobednika bio je Sem Van Rosom sa 17 poena (7/9 iz igre), 5 skokova i 3 asistencije. Majk Tobi imao je 12, a Martin Hermanson 11 pena.

U timu Igora Kokoškova Jan Veseli je imao 15 poena (7/8 iz igre), a Nando de Kolo imao je 14 poena (56/14 iz igre).

Ključ Valensijine pobede bila je veoma loša napadačka igra Fenera, a odličnom odbranom su ograničili turski tim na svega 52 poena.

Valensija posle ove pobede ima skor 15-14 i nalazi se na 10. poziciji tabele. Predstoji joj velika borba za osmo mesto koje vodi i doigravanje, a u sledećem kolu igraće protiv Himkija u Podmoskovlju i biće veliki favoriti.

Fener je porazom prekinuo niz od dve pobede, a sada imaju 17-12 i sedmi su na tabeli. U sledećem kolu ova truska ekipa dočekuje Žalgiris.

Sve mečeve Evrolige pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.