Katastrofalna poslednja deonica presudila: Poraz Srbije u Belgiji!

Košarka 28. nov 202117:24 > 17:40 15 komentara
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Košarkaši Srbije poraženi su od Belgije na gostovanju rezultatom 73:69, u drugom kolu grupe A kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, uprkos tome što su u jednom momentu meča imali i 14 poena prednosti.

Gotovo celu utakmicu je tim Svetislava Pešića držao vođstvo, u više navrata je ono bilo i dvocifreno, ali je izuzetno bleda igra u poslednjoj deonici doprinela prvom porazu u kvalifikacijama.

Veliki uticaj na kraju imao je i veoma loš šut za tri poena – 6/25. Od toga je samo Teodosić imao 4/9.

SofaScore

Samo šest poena ubacila je Srbija u odlučujućem periodu. Svega dva za nepunih sedam minuta. Umešno je to iskoristio domaćin. Najpre je serijom 10:0 stekao prvo vođstvo od početka meča (66:65), da bi zatim u završnici sačuvao veću koncentraciju i slavio.

Presudila je trojka Sema van Rosoma za 72:69 na 12 sekundi do kraja. Aleksa Avramović je u narednom napadu poslao loptu u aut, posle čega je Van Rosom sa penala postavio konačan rezultat i doneo Belgijancima drugi trijumf.

Do poslednje četvrtine sve je išlo naruku srpskom timu. Predvođeni Avramovićem, Teodosićem i Petruševim, Orlovi su kontrolisali ritam i rezultat sve vreme. Dobrom igrom u odbrani rešili su uvodnu deonicu sa 21:13, a zatim su tokom druge stekli i maksimalnih +14 (36:22).

Vratio se domaćin u trećem kvartalu, došao na minus 4, ali je Srbija imala adekvatan odgovor i brzo se odlepila.

Uz vođstvo 63:54 ušli su Orlovi u odlučujući period tokom kojeg su prosuli sav prethodni trud.

Aleksa Avramović je sa 19 poena (1/7 za tri) bio najefikasniji kod Srbije. Filip Petrušev je imao 16 (6/8 iz igre), a Miloš Teodosić 14 (4/9 za tri), uz osam asistencija. Dušan Ristić je dodao osam poena, a po pet Nemanja Dangubić i Marko Jagodić-Kuridža.

Kod Belgije, 20 poena imao je Sem van Rosom, 14 je ubacio Ismael Bako, 11 Žan Mark Mvema, a jedan manje Retin Obasoan.