Kup CG: Budućnost preko Mornara do trofeja

Košarka 03. jun 202122:46 0 komentara
KK Budućnost Voli

Košarkaši Budućnosti odbranili su trofej u Kupu Crne Gore. Kao i prošle godine, Podgoričani su u finalu pobedili Mornar sa 102:93, a jedina razlika je što se ovoga puta finale igralo u Podgorici, a ne u Baru.

Najefikasniji u sastavu Budućnosti, bili su Nikola Ivanović i Zoran Nikolić sa po 18, Luka Mitrović sa 16, Džastin Kobs sa 13, Danilo Nikolić sa 12 i Amadeo Dela Vale sa devet poena. Kod Mornara, raspoloženi za igru u napadu, bili su Marko Jeremić sa 23, Aleksandar Lazić sa 18, Milko Bjelica sa 15, Nemanja Gordić sa 14, Nemanja Vranješ sa 11 i Derek Nidam sa 10 poena.

Izranici Mihaila Pavićevića, igrači Mornara, odlično su počeli meč. Agresivnom odbranom su uspeli da zatvore prilaze svom košu, nizali su se laki poeni iz tranzicije, iz otvorenih pozicija za šut, pa je sredinom prve deonice na semaforu pisalo 14:6, a mali kuriozitet predstavlja podatak da je sve poene za Budućnost, postigao Luka Mitrović.

Dejan Milojević, trener Budućnosti, zatražio je minut odmora, a mini pauza je prijala Podgoričanima, koji su do kraja ovog perioda igre bili bolji rival u oba pravca. Budućnost je stigla i prestigla Mornar, vodila je sa 26:21, a Nemanja Gordić je sa zvukom sirene pogodo za 26:23.

Tokom druge deonice, obe ekipe su odradile rotacije u sastavu tima, Budućnost ima veći fond kvalitetnijih igrača, izabranici Dejana Milojevića su sredinom ovog perioda vodili sa 43:29. Mornar je nastojao da stigne do rezultatske ravnoteže do kraja prvog poluvremena, ali je Budućnost kontrolisala dešavanja na parketu, pa je na semaforu pisalo 57:42.

Prevagu na tasu Budućnosti, doneli su Luka Mitrović sa 14, Nikola Ivanović sa 10, Džastin Kobs, Zoran Nikolić i Amadeo Dela Vale sa po osam poena. Kod Mornara, raspoloženi za igru u napadu, bili su Marko Jeremić sa 13, odnosno Nemanja Gordić i Aleksandar Lazić sa po 10 poena.

U nastavku meča, Mornar je i dalje nastojao da stigne do neizvesne završnice, da uspostavi rezultatsku ravnotežu, ali je Budućnost ljubomorno čuvala stečeni kapital sve do same završnice, kada je posle furiozne igre, ekipa Mornara stigla do 89:93.

Milojević je ponovo bio primoran da zatraži minut odmora, na nešto više od tri minuta pre kraja. Luka Mitrović je postigao dva poena posle ofanzivnog skoka, Danilo Nikolić pogodio dva penala, a Marko Jeremić ostavio nadu Baranima. Nidam je na 90 sekundi pre kraja pogodio za 93:97. Mornar je odbranio napad, ali izgubio loptu. Mornar je ponovo odbranio napad, ali je Luka Mitrović stigao do ofanzivnog skoka, a Suad Šehović na 40 sekundi pre kraja pogodio trojku za 100:93.

Mihailo Pavićević je zatražio minut odmora, kako bi pronašao modus da njegova ekipa stigne do čuda. Čuda se u sportu dešavaju, ali ne i ovoga puta. Budućnost je stigla do pobede i prvog trofeja u sezoni.

Borba za drugi, odnosno titulu, počinje 6. juna. Budućnost će u polufinalu plej-ofa igrati protiv Lovćena, a Mornar protiv Studentskog centra. Za plasman u veliko finale su potrebne dve pobede.