Leteći Somborac: Zakucavao sam kao tigar!

Košarka 06. maj 202112:25 0 komentara
Nikola Jokić
REUTERS / Ron Chenoy-USA TODAY Sports

Centar Denver Nagetsa Nikola Jokić sigurno korača ka nagradi za najkorisnijeg igrača regularnog toka NBA sezone, a najzaslužniji za njegove fantastične partije nije atleticizam već su to briljantne košarkaške veštine. Međutim, u pobedi nad Njujork Niksima u noći između srede i četvrtka srpski reprezentativac oduševio je publiku sa nekoliko impresivnih zakucavanja.

Jokić je bio nadmoćan u prvoj četvrtini duela sa Nikerbokersima i ubacio je dvostruko više poena nego čitava protivnička ekipa u prvih 12 minuta (24:12). Jokić je imao četiri zakucavanja u pobedi, čime je izjednačio rekord karijere, a sva četiri je zabeležio u prvoj deonici.

Ne znam… Bila su to tigrovska zakucavanja. Skoro… Fakunod Kampaco me je dobro pronalazio na čeonoj liniji. Ostalih se ne sećam. Znam da sam napadao obruč i da sam bio agresivan, to je dobro“, izjavio je posle meča Nikola Jokić kroz šalu, pokazujući „kandže“ šakama kada je govorio o svojim „kucanjima“.

Jokić je duel završio sa 32 poena (10/16 iz igre, 0/2 za tri, 12/15 slobodna bacanja), uz 12 skokova, 6 asistencija, pod 2 ukradene lopte i blokade i četiri izgubljene lopte za svega 29 minuta na parketu u ubedljivoj pobedi.

Jokić je u sezoni 2020/2021. ukupno zakucao 45 puta, što mu je lični rekord, a to je čak triput više od broja zakucavanja iz prethodne sezone.

Nemam neko posebno objašnjenje – tim me pronalazi u dobrim pozicijama, a ja pogađam. Tako se ispostavilo“, rekla je prva zvezda tima iz Kolorada.

Jokić u tekućoj sezoni na 66 utakmica kao starter prosečno beleži 26,4 poena (56,5% iz igre, 40,5% za tri, 85,8% penali), 10,9 skokova i 8,4 asistencije za 35 minuta u igri.

Denver je posle ove pobede na trećem mestu tabele Zapadne konferencije sa 44 pobede i 22 poraza, ali ih do kraja sezone čeka prilično težak raspored sa pet gostovanja u šest mečeva.