Nedović najefikasniji u Panatinaikosu, Olimpijakosu gradski derbi

Izvor: Photo by Panagiotis Moschandreou/Euroleague Basketball via Getty Images

Treći meč koji se u četvrtak igrao u okviru 17. kola Evrolige doneo je istinski klasik – derbi Atine u kojem je Panatinaikos u „OAKA areni“ poražen od najvećeg rivala Olimpijakosa rezultatom 84:65. Najbolji pojedinac u poraženom timu bio je srpski reprezentativac Nemanja Nedović.

Nastavlja se sjajna forma Olimpijakosa koji je u poslednjih sedam utakmica slavio šest puta, a taj jedan poraz tim Jorgosa Barcokasa doživeo je u Beogradu od Crvene zvezde. Pirejski crveno-beli sada su na skoru 12-5, a PAO je poražen treći put zaredom. Ekipa Dimitrisa Priftisa je na bilansu 4-13, a jedini lošiji tim trenutno je litvanski Žalgiris.

Evroliga:

Bolje su duel otvorili gosti i već su krajem prve četvrtine imali dvocifrenu prednost, koja je na poluvremenu iznosila 13 poena. Međutim, PAO u trećem periodu igra znanto bolje, napad Olimpijakosa je stao i u poslednjih deset minuta Priftisov tim ulazi sa svega -3 i velikom podrškom navijača. Međutim, PAO u poslednjem kvartalu nije prikazao praktično ništa i poslednji period gosti dobijaju rezultatom 30:14.

Najbolji kod pobednika bili su Amerikanci Šakil Mekisik i Tajler Dorsi sa po 18 poena. Iskusni Kostas Slukas dodao je 16 poena uz 6 asistencija, a Bugarin Aleksandar Vezenkov imao je 14 poena, 5 skokova i 4 asistencije.

Kostas Slukas
2021 Euroleague Basketball

U poraženoj ekipi istakao se Nemanja Nedović – srpski bek je za 32 minuta na parketu imao 17 poena (6/15 iz igre, 2/4 penali), 4 skoka i 7 asistencija, ali i 6 izgubljenih lopti. Podršku je imao samo u centru Jorgosu Papajanisu koji je duel završio sa 14 poena, 11 skokova i 5 blokada.

U narednom kolu Olimpijakos će dočekati CSKA, dok će PAO 2021. godinu završiti kod kuće derbijem začelja protiv Žalgirisa.

Utakmice Evrolige možete pratiti na kanalima Sport kluba uz SBB ili, ukoliko još uvek niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana.