Neverovatan poraz Zvezde u Minhenu

Košarka 02. mar 202321:03 14 komentara
Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 26. kolu Evrolige od Bajerna u Minhenu 87:80 i po svemu sudeći, ostali bez šansi za plasman u top 8.

Nije ovo bila lepa košarkaška predstava, ali ono što se očivalo to se i moglo videti u Audi Domu. Velika borba za svaki koš.

Već od samog početka bilo je jasno da će biti mnogo teško imati stabilnu organizaciju napada u kontinuitetu. To je zbog agresivne odbrane obe ekipe. Prva se Zvezda adaptirala na te okolnosti i serijom 7-0 u finišu prve četvrtine došla do prve opipljivije prednosti – 23:16.

Taman kada je izgledalo da će tako da se završi prva četvrtina Vladimir Lučić je uz zvuk sirene postigao trojku i potpuno oživeo Bajern. Usledila je, zajedno sa ta tri poena, serija 17-2 i Bajern je poveo 33:25.

Mučila se Zvezda u drugoj četvrtini mnogo u napadu i pravo je čudo na kraju što je na poluvreme otišla samo sa minusom od tri poena – 41:38. Kao da je to Zvezdi udahnulo neku energiju na poluvremenu i u trećoj četvrtini mnogo čvršći pristup. Prevashodno u odbrani. O tome svedoči da je Bajern prve poene u trećoj deonici postigao tek posle šest minuta, a Zvezda je preokrenula i povela +9 – 52:43.

Međutim, ovo je takva utakmica da ta prednost nipošto ne garantje pobedu. U to su se gosti uverili mnogo brže nego što su želeli i Bajern je na minut do kraja treće deonice smanjio na 52:50. Ipak, do kraja četvrtine Zvezda se stabilizovala i u poslednju četvrtinu ušla sa prednošću 56:52.

Zvezda je jako ušla u četvrtu četvrtinu. Posle koša Lučića usledila je Zvezdina serija 5-0 za vođstvo 61:54. A pošto je Lučić postigao još jedan koš uzvratio je Nedović sa trojkom i Zvezda se popela na +8 – 64:56. Ali Bajern je opet imao odgovor. Tačnije Vladimir Lučić. Kapiten reprezentacije Srbije u prva četiri minuta postigao je svih 12 poena za Bajern, pogađao iz svih pozicija i primakao Bavarce na 68:66.

Kao i mnogo puta na ovom meču i sada je Zvezda uzvratila serijom 7-0 i ponovo otišla na +9 – 75:66. I tada je Zvezda stala. Bajern je napravio seriju 14-0 i u poslednji minut ušao sa prednošću 80:75, čime je prelomio utakmicu i odneo pobedu.

Apsolutni junak Bajerna je Vladimir Lučić sa 20 poena (4/4 za dva, 4/6 za tri poena). Kod Zvezde najefikasniji su bili Luka Vildosa sa 18 poena uz pet asistencija, Kampaco sa 16 uz sedam asistencija i Nedović sa 15 poena.

Narednu utakmicu Crvena zvezda igra 8. marta u dvorani Aleksandar Nikolić protiv Anadolu Efesa.