Nova sjajna partija Jokića, Denver ipak stao u finišu

Košarka 29. dec 202208:19 0 komentara
Nikola Jokić
Ric Tapia Icon Sportswire via Guliver

Srpski centar Nikola Jokić zabeležio je četvrtu partiju sa 40 i više poena u decembru, ali njegovi Denver Nagetsi nisu uspeli da dođu do šeste pobede zaredom. U noći između srede i četvrtka tima Majkla Melouna poražen je na gostovanju u Sakramentu od Kingsa rezultatom 127:126, uprkos izuzetnoj igri 27-godišnjeg Somborca. Bogdan Bogdanović je u porazu Atlante od Bruklina, takođe u neizvesnoj završnici, upisao 14 poena.

Imaju Nagetsi za čim da žale jer su u prvom poluvremenu imali i 20 poena više od „Kraljeva“, ali je sjajna poslednja četvrtina tima Majka Brauna napravila prevagu. Ključno slobodno bacanje za Kingse postigao je Malik Monk na 0,7 sekundi do kraja, a sa druge strane je iz veoma teške pozicije šut za pobedu uz zvuk sirene promašio Nikola Jokić.

*Zajon „pojeo“ Vukove, Derozan odbio Janisov juriš

Dvostruki uzastopni MVP odigrao je 32 i po minuta u „Golden van centru“, a za to vreme upisao je 40 poena (15/24 iz igre, 10/10 slobodna bacanja), 7 skokova, 6 asistencija, po 1 blokadu i ukradenu loptu, kao i 5 izgubljenih lopti.

Denver je bio oslabljen – za tim iz Kolorada nisu nastupili Eron Gordon, Džamal Marej i Brus Braun, a najveću podršku Jokić je imao u Bounsu Hajlendu. Mladi bek je duel završio sa 20 poena (8/16) iz igre, dok je Majkl Porter junior dodao 19 poena.

U Sakramentu su čak trojica igrača imala više od 30 poena – Malik Monk je upisao 33, Dieron Foks 31 poen i 13 asistencija, a Domantas Sabonis 31 poen, 10 skokova i 5 asistencija.

Denver je, uprkos porazu posle pet vezanih pobeda, i dalje vlasnik najboljeg skora u Zapadnoj konferenciji i na deobi je prvog mesta sa Nju Orleansom sa 22 trijumfa i 12 poraza. Tim iz prestonice Kalifornije ima 18 pobeda i 15 poraza.

Naredni protivnik Nagetsima biće Majami Hit na domaćem parketu u novogodišnjoj noći.

Bruklin Netsi su kao gosti u Atlanti došli do pobede rezultatom 108:107, a ovo je čak deseta pobeda zaredom za tim Žaka Vona. Bruklin je na taj način postao prva ekipa u tekućoj NBA sezoni koja je ostvarila dvocifreni niz pobeda.

Bogdan Bogdanović je odigrao 28 minuta sa klupe za tim Nejta Mekmilana i zabeležio 14 poena (5/11 iz igre, 1/2 slobodna bacanja), 2 skoka, 3 asistencije i 1 ukradenu loptu.

Najbolji u Atlanti bio je Dežante Marej sa 24 poena, 9 skokova i 8 asistencija, a Džoš Kolins dodao je 21 poen. U redovima preporođenog Bruklina po običaju su najbolji bili Kajri Irving i Kevin Durent – plejmejker je ubacio 28 poena, a Durent je uknjižio 26 poena i 16 skokova iz 8 asistencija.

Pogledajte rezultate svih utakmica koje su se igrale u noći između srede i četvrtka u NBA:

Detroit Pistons – Orlando Medžik 121:101;

Vašington Vizards – Finiks Sans 127:102;

Atlanta Hoks – Bruklin Nets 107:108;

Majami Hit – Los Anđeles Lejkers 112:98;

Čikago Buls – Milvoki Baks 119:113 (posle produžetka);

Nju Orleans Pelikans – Minesota Timbervulvs 119:118;

Golden Stejt Voriors – Jura Džez 112:107;

Sakramento Kings – Denver Nagets 127:126.