Novi poraz BiH na mundobasketu

Košarka 24. sep 202212:03 2 komentara
FIBA.basketball

Košarkašice Bosne i Hercegovine pretrpele su i treći poraz na Mundobasketu. Bolja od njih bila je Južna Koreja 99:66.

Izabranice Gorana Loja pretrpele su još jedan ubedljiv poraz i sada je plasman u četvrtfinale praktično nemoguća misija. Za to bi trebala Bosna i Hercegovina da pobedi velesile SAD i Belgiju i da se poklope ostali rezultati. A to prema sadašnjem stanju stvari nije realno.

Držala se BiH dobro u prvom poluvremenu. Taj deo Korejke su dobile sa osam razlike (45:37). Međutim, nastavak je pokazao limitiranost ovog sastava.

Korejke su u trećoj četvrtini pokazale moć. Dobile su taj period 31:15, a od tada je prednost samo rasla do krajnjih +33.

U pobedničkom sastavu Kang Li-Seul bila je najzapaženija sa 37 poena i osam skokova. Na drugoj strani Džons je zabeležila 21 poena i devet skokova.

Utakmice Mundobasketa mogu da se prate ekskluzivno na kanalima Sport Kluba, na SBB mreži i EON platformi.