Obradović pao u Izraelu, Fener na 3-0

Košarka 18. okt 202222:29 1 komentar
Mikhail Serbin/EB via Getty Images

Monako srpskog trenera Saše Obradovića doživeo je prvi poraz u ovosezonskoj Evroligi, pošto je bolji od njega na svom terenu bio Makabi 78:70.

Odlično je krenuo Monako u prve dve utakmice. Najavio je da je ove sezone možda i dostižan veliki cilj zvani Fajnal for. Bio je na pragu i treće pobede. Ali jednostavno ni Makabi nije pravljen da statira.

Ponos Izraela pokazao je kvalitet, posebno u drugom delu i na kraju došao do izuzetno bitne pobede. Dominirali su gosti u prvom poluvremenu. Na kraju rezultat posle dve četvrtine to i pokazuje – 42:31.

Međutim, počela je ekipa Saše Obradovića da popušta u odbrani. A na drugoj strani domaćin je povećao stepen agresivnosti i sveo Monako na samo 28 poena u celom drugom poluvremenu.

Razigrao se i napad Ponosa Izraela. Posebno Vejd Boldin, čime je anulirano lošije šutersko veče Lorenca Brauna (šut iz igre 5-15).

Boldin je na kraju bio najefikasniji sa 21 poen, uz to je zabeležio sedam skokova i pet asistencija, a drugi strelac ekipa bio je na kraju Braun sa 13 poena, uz po sedam skokova i asistencija. Na drugoj strani Džordan Lojd takođe je zabeležio 21 poen, uz pet skokova i tri asistencije, a pratio ga je Majk Džejms sa 15 poena.

Makabi u narednom kolu dočekuje Asvel u četvrtak, a dan kasnije Monako gostuje Panatinaikosu.

Nastavlja Fenerbahče sa odličnim igrama na startu Evrolige. U trećem kolu zabeležio je i treću pobedu, ovog puta u Istanbulu protiv Asvela 84:63.

Ne zbog 3-0, koliko zbog načina na koji je došao do te tri pobede. A posebno protiv Asvela. Došao je francuski šampion u Istanbul sa dvojicom bivših asova plavo-žutih Nandom de Koloom i Žofre Lovernjom. Međutim, nije vredelo, Asvel je doživeo ubedljiv poraz, a Fener pokazao da je zaobilaženje njegovog imena sa liste potencijalnih kandidata za visok plasman pred početak sezone ozbiljan kiks stručnjaka.

Držao se nekako Asvel u prvom poluvremenu. Ali i tada se videlo, uprkos samo šest poena razlike na kraju dve četvrtine (42:36), da je samo pitanje vremena kada će domaćin to prelomiti.

Upravo to se desilo na početku treće deonice, kada je Fener napravio seriju 14-4 za +16. Od tada Asvel nije uspeo da se spusti na jednocifreni minus, a razlika u korist istanbulskog tima samo se povećavala, do maksimalnih +25 (84:59).

Kod pobednika Karsen Edvards bio je najefikasniji sa 19 poena, Skoti Vilbekin ga je pratio sa 15, Motli sa 13, dok je Marko Gudurić meč završio sa sedam poena, četiri skoka i tri asistencije. Na drugoj strani Jusufa Fal prednjačio je sa 17 poena i devet skokova, dok je još samo Nando de Kolo bio dvocifren sa 10 poena, uz pet skokova i četiri asistencije.

Prošle sezone ekipa Andree Trinkijerija ne samo da je mnogo namučila velikog favorita, već se može reći i da je propustila veliku priliku da se nađe na završnom turniru. Sada, Barselona ipak nešto lakše nego što je ta serija išla, rešava nezgodne Bavarce i dolazi do druge pobede 84:73.

Odlučujuća je bila treća četvrtina. Barselona je dobila tu deonicu 28:19 i stekla dvocifrenu prednost, koju je čuvala rutinski do kraja. To je ujedno bila i jedina četvrtina u kojoj je Barsa prebacila brojku od 20 postignutih poena, tako da još Šarunas Jasikevičijus mora da radi na napadu.

Kod pobednika najefikasniji su bili Aleks Abrines i Laprovitola sa 14 poena. Solidan je bio Nikola Kalinić sa sedam poena, osam skokova i tri asistencije. Na drugoj strani Rabit je zabeležio 19 poena, sedam skokova i tri asistencije. Jaramaz i Lučić imali su učinak od po osam poena i skok.

Barselona u narednom kolu u četvrtak gostuje Žalgirisu, dok istog dana Bajern dočekuje Olimpiju iz Milana.