Obradovićev tim na krilima Anđušića izjednačio u Atini

Danilo Anđušić
Izvor: 2022 Euroleague Basketball

Košarkaši Monaka izjedničili su rezultat na 1-1 u pobedama u četvtfinalnoj plej-of seriji Evrolige – izabranici srpskog trenera Saše Obradovića u petak su kao gosti u „Dvorani mira i prijateljstva“ rezultatom 96:72 porazili Olimpijakos i oduzeli mu prednost domaćeg terena. Odlično je u ekipi pobednika odigrao srpski bek Danilo Anđušić, koji je postigao 19 poena.

Plej-of serije Evrolige pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.

Olimpijakos je u petak lako poveo sa 1-0 u seriji pred svojom publikom, ali u drugoj utakmici smo mogli da vidimo suprotan razvoj događaja.

*Trinkijev Bajern došao do brejka u Barseloni!

Nije delovalo da će ekipa Jorgosa Barcokasa pretrpeti tako ubedljiv poraza kada je u prvoj četvrtini došla do dvocifrene prednosti 14:4. Međutim, tim koji se takmiči u francuskom prvenstvu u drugoj četvrtini pravi seriju 20:0 i od zaostatka 21:15 dolazi do +14. Do finiša treće četvrtine Obradovićev tim je uspeo da poveća prednost i do 20 poena i utakmica je praktično bila gotova.

Najbolji kod pobednika bio je bek Majk Džejms – sjajni strelac je ubacio 23 poena (8/15 iz igre), a imao je i 3 asistencije.

Odlično je igrao srpski reprezentativac Danilo Anđušić – za 21 minut na parket sjajni šuter zabeležio je 19 poena (5/7 iz igre, 6/6 slobodna bacanja), a imao je i 5 skokova, 1 asistenciju i 2 izgubljene lopte. Dvejn Bejkon je za pobednika ubacio 17 poena.

U poraženom sastavu Bugarin Aleksandar Vezenkov postigao je 14, a Tajler Dorsi 12 poena, baš kao i iskusni Kostas Papanikolau.

Naredni meč serije na programu je u sredu od 21 čas na Azurnoj obali. Na fajnal for u Beogradu, koji se održava od 18. do 20. maja u Beogradu plasiraće se ekipa koja prva dođe do tri pobede.

Pobednik ove serije na završnom turniru igraće protiv boljeg iz serije Armani – Efes.

Plej-of serije Evrolige možete pratiti na Sport Klubu uz SBB ili ukoliko još niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana. (PROMO)