Olimpijakos slavio u Barseloni, Obradovićeva lekcija Virtusu

Košarka 07. okt 202222:25 0 komentara
Euroleague

Olimpijakos i Monako nastavili trend pobeda gostujučih timova, na strani u prvom kolu nisu slavili samo večiti beogradski rivali i Žalgiris.

Derbi prvog kola Evrolige igran je u Barseloni, a Olimpijakos je na krilima sjajnog Larencakisa koji je u poslednjem kvartalu pogodio četiri neverovatne trojke slavio veliki trijumf – 80:70 (13:16, 21:12, 23:21, 23:21).

Pred kraj prve četvrtine Barselna je stekla šest poena viška (16:10). Ipak, Olimpijakos je do odlaska na poluvreme bio bolji rival, stigao je do izjednačenja (18:18), a potom je i odlično finiširao, uz sjajnu rolu Pitersa za “plus šest” (28:34).

Ipak, uzvratila je Barselona na startu treće četvrtine, u kojoj su se rivali uglavnom smenjivali u vođstvu, pa su domaći posle “dva plus jedan” Kalinića vodili (45:44). Ali, Grci su ponovo uhvatili ritam, ubacili su 11 poena u nizu, Jasikevičijusova ekipa u tim trenucima nije imala nikakvo rešenje (47:57).

Ali, nije bilo gotovo. Tim je trojkom gotovo sa pola terena pokrenuo Abrines, nedugo potom Barselona je uz pet vezanih poena Higinsa prišla na samo tri poena zaostatka (57:60). I taman kad su uhvatili ritam, krenuli su domaći ponovo da greše, a Larencakis ih je kaznio trojkom (65:57).

Isti igrač na četiri minuta do kraja još jednom pogodio iza linije 6,75, ali je na isti način uzvratio Laprovitola (68:62). I ponovo je stvari u svoje ruke uzeo Larencakis, pogodio je i treću trojku u ovom kvartalu, sada sa skoro devet metara sa zvukom sirene (71:62). Tada se pitanje pobednika više nije postavljalo.

Virtus se sa velikim ambicijama vratio u evroligu, ali je start za slavni tim bio bolan. U Bolonji je Monako bio ubedljiv, igrači francuskog tima kako god to da čudno zvuči imaju više iskustva na ovom nivou takmičenja.

O tome najbolje svedoči konačan rezultat, Monako Saše Obradovića je ubedljivo slavio – 83:66 (18:18, 22:16, 23:11, 23:21). Prva četvrtina bila je egal, ali je u drugoj tim iz Kneževine stekao šest poena viška (40:34). A potom je pitanje pobednika gost rešio u trećem kvartalu, kad Italijanima ništa nije polazilo za rukom.