Oslabljeni Fener pao bez ispaljenog metka: CSKA na F4!

Košarka 28. apr 202122:01 > 22:49 1 komentar
Will Clyburn
2021 Euroleague Basketball

Poznat je i prvi učesnik Fajnal fora Evrolige za sezonu 2020/2021 – u pitanju je moskovski CSKA, koji je rezultatom 3:0 u pobedama u seriji „počistio“ istanbulski Fenerbahče. Do trećeg trijumfa ekipa Dimitrisa Itudisa stigla je u sredu pobedom nad turskim predstavnikom rezultatom 85:68.

Fenerbahče je i u ovom meču, kao i u prva dva koja su odigrana u Moskvi, imao velike kadrovske probleme usled povreda i zaraze koronavirusom. Ovog puta zbog pozitivnog testa na virus nisu nastupili Bobi Dikson, Edgaras Ulanovas i Jigit Onan, a ekipu iz istog razloga nije mogao da vodi ni trener Igor Kokoškov, ali je nastupio češki centar Jan Veseli.

Delovalo je da će Fener moći da se suprotstavi CSKA u prvom poluvremenu – domaći su nošeni Nandom de Koloom imali prednost tokom čitavog prvog poluvremena, ali je do kraja druge četvrtine CSKA došao do egala. Na startu trećeg perioda gosti su serijom 14:0 došli do osetne prednosti, a ona je potom rasla do maksimalnih +26.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je sjajni Vil Klajburn, koji je meč završio sa 34 poena (9/14 iz igre, 11/14 slobodna bacanja) i 7 skokova, a pratio gaje Lundberg sa 22 poena i 7 skokova. Johanes Fojtman dodao je 11 poena i 6 skokova.

U poraženom timu, koji je sa klupe vodio trener Erdem Džan, Nando De Kolo imao je 22 poena (9/15 iz igre), a srpski reprezentativac Marko Gudurić imao je 10 poena (3/7 iz igre, 2/2 penali), 3 skoka, 1 ukradenu i 2 izgubljene lopte za 24 minuta na parketu. Jan Veseli je odigrao 14 minuta i zabeležio 8 pena i 3 skoka.

Ovom pobedom CSKA je obezbedio učešće na devetom uzastopnom F4 Evrolige, dok je Fenerbahče propustio prvi završni turnir elitnog takmičenja posle šest nastupa u nizu.

Protivnik „Armejaca“ na završnom turniru u Kelnu biće bolji tim iz četvrtfinalne serije koju igraju Anadolu Efes i Real Madrid. Turski tim posle tri utakmice vodi sa 2:1 u pobedama, a četvrti meč igra se u četvrtak u Madridu.

Sve mečeve Evrolige pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.