Oslabljeni Partizan ubedljivo poražen u Pireju

Košarka 10. nov 202221:37 1 komentar
Jam Madar
Panagiotis Moschandreou/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Olimpijakosa u 7. kolu Evrolige pobedili su Partizan u Pireju rezultatom 87:58, a u poslednjoj deonici postigao je samo četiri poena.

Povezane vesti

Grčki velikan je zabeležio peti trijumf u sezoni, dok su crno-beli prekinuli seriju od tri trijumfa i sada imaju učinak 3-4.

Crveno-beli, koji su u protekla dva kola pretrpeli poraze pred svojim navijačima, mnogo su bolje počeli duel u dvorani „Mira i prijateljstva“ i brzo su došli do dvocifrene prednosti. Šut je služio ekipu Jorgosa Barcokasa i posle trojke Ajzee Kenana u 5. minutu bilo je 14:4 za grčkog velikana.

Obradović, suočen sa velikim kadrovskim problermima, nije imao mnogo toga da menja, ali njegov tim je ostao skoncentrisan i u drugom periodu je pokazao da može da zapreti kompletnom rivalu.

Olimpijakos je u 13. minutu došao do plus 12, ali u tom trenutku Partizan je zaigrao mnogo čvršće u odbrani i rezultat je brzo došao – crno-beli su serijom 7:0 došli do 30:25. Razigrao se Džejms Naneli, roviti Janis Papapetru je dao svoj doprinos i uprkos tome što je domaća ekipa na odmor mogla da ode sa dvocifrenim plusom završnica je pripala ekipi iz Humske.

Crno-beli su iskoristili dve nekarakteristične greške domaćeg tima i preko Madara i Nanelija, koji je upisao 12 poena za poluvreme, na odmor otišli sa podnošljivih sedam poena minusa – 45:38.

Partizan je odlično, pre svega u odbrani, počeo i drugo poluvreme i serijom 7:0 u 24. minutu približio se na samo tri poena minusa – 48:45. Ipak, Olimpijakos je imao dogovor i za ovaj nalet Beograđana, a kada je Janulis Larencakis u finišu deonice sam napravio seriju 8:0 za maksimalnih 68:54 bio je jasno da će desetkovani crno-beli teško da se vrate.

SofaScore

Crveno-beli su u poslednjoj četvrtini dokusurili nokautiranog rivala, a u 40. minutu, posle velike serije 28:2, obezbedili su ogromnih 87:56.

Olimpijakos je pogodio 14 trojki iz 27 pokušaja, a najefikasniji su bili Kostas Slukas sa 17 poena uz 8 asistencija, Saša Vezenkov je doda 15 uz 7 skokova i 4 asistencije, Janulis Larencakis 14 (3/5 za tri), a Ajzea Kenan, Kostas Papanikolau i Alek Piters po 10.

Beograđani su pogodili pet pet šuteva izvan linije od 6.75 metara (5/20) – po 14 poena postigli su Kevin Panter (1/7 za tri) i Džejms Naneli (6sk, 3as), Janis Papapetru 12, a Matijas Lesor 10.

Partizan u sledećem kolu, 18. novembra, dočekuje Makabi, a Olimpijakos gostuje Bajernu.