Partizan dobio veoma značajan meč protiv Olimpije

Košarka 26. mar 202321:11 5 komentara
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

... ali baš i nije preporučljivo. U veoma važnom meču Partizan je dobio Cedevitu Olimpiju u 23. kolu ABA lige u Beogradu rezultatom 76:73. Veoma je bila uzbudljiva završnica, a crno beli su dobili i tako zadržali prednost u odnosu na Crvenu zvezdu u borbi za prvo mesto na tabeli.

Još jednom, po ko zna koji put su Partizan i Cedevita Olimpija igrali meč sa neizvesnom završnicom. Četiri poslednja meča su dobili Ljubljančani. Ovoga puta pobedu je odneo domaći tim zahvaljujući boljoj koncentraciji u poslednjoj četvrtini. U jednom od ključnih poseda u poslednjem minutu posle promašaja Eksuma ofanzivni skok vredan pobede je uhvatio Zek Ledej, a pri tom je bio i fauliran. Partizanov krilni centar je pogodio oba penala za plus tri. Olimpija je prethodno promašila dva penala, a čak je jedan promašaj imao Jogi Ferel.

Bitna slobodna bacanja je u završnici dao i Eksum iza toga, a Cedevita Olimpija je promašivala sve trojke koje je šutnula u poslednjem periodu. Promašaj Ferela sa velike distance se završio tako što su Papapetru i Radović zgrabili loptu, a mrtva je pripala Olimpiji. Ipak ostao joj je samo jedan sekund i to je bilo dovoljno za još jedan promašaj Ferela.

Partizan se dugo mučio na početku poslednje četvrtine, imao je promašene zicere, otvorene šuteve, izgubljene lopte i Cedevita Olimpija je zadržala prednost i pored toga što su Ferel i Adams sedeli na klupi. Tek je polovinom petog minuta Partizan dao koš i to preko Uroša Trifunovića koji je dao trojku za 67:69. Olimpija je u tom periodu promašivala dosta trojki i nije baš imala ideju kako da uvećava prednost, a ni da dođe do koša.

Papapetru je na tri minuta do kraja pogodio trojku koja je napravila preokret pa je Partizan poveo 71:69. U tom trenutku je rezultat u poslednjoj deonici bio tek 7:3 za Partizan.

Partizan je veoma loše otvorio utakmicu i slovenački tim je imao 12 poena prednosti u prvoj četvrtini. Ipak crno beli su uspeli da se vrte i da igraju egal sa Ljubljančanima sve do poslednje četvrtine i sve do neizvesne završnice u kojoj su bili bolji. Janis Papapetru je imao 14 poena, Zek Ledj 13, Alen Smailagić 12, a Kevin Panter i Dante Eksum po 10. Kod Olimpije je Adams imao 19 poena, a Ferel 17.