Partizan ispustio pobedu u Ljubljani, ništa od prvog mesta

Košarka 27. mar 202219:12 > 19:23 6 komentara
Partizan, Cedevita Olimpija
Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Košarkaši Cedevita Olimpije u derbiju 24. kola ABA lige u prepunoj dvorani "Tivoli" pobedili su Partizan 81:79 posle velikog preokreta u poslednjih pet minuta.

Crno-beli su u prestonici Slovenije nisu uspeli da dođu do sedmog uzastopnog trijumfa u regionalnom takmičenju i sa učinkom 19-4 i definitivno su ostali bez šanse da se u poslednja dva kola domognu prvog mesta pred plej-of. Ekipu Željka Obradovića do kraja ligaškog dela takmičenja očekuju još dueli sa Cibonom, Mornarom i Megom, svi u Beogradu.

„Zmajčeki“ su ostvarili i šestu pobedu u nizu u ABA ligi i u doigravanje i sa skorom 15-7 boriće se za treće mesto sa Budućnošću.

Partizan je u navećem delu utakmice imao prednost, na poluvremenu je bilo 46:43, a maksmilanih plus 8 Obradovićev tim imao je u dva navrata u poslednjoj deonici.

Ipak, Cedevita Olimpija se nije predavala i trojkom nekadašnjeg NBA igrača Jogija Ferela kompletirala je seriju 10:0 za veliki preokret na minut i 16 sekundi pre kraja – 79:77.

Kevin Panter je posle tajm-auta izjednačio, Ferel je ponovo bio precizan na drugoj strani (81:79), ali ne i Panter, kome je ispala lopta pri šutu za pobedu.

Istorija i retro dresovi

Igranjem u Tivoliju, umesto u Stožicama, Cedevita Olimpija je želela da obeleži 75. rođendan kluba. Meč je imao i poseban, istorijski ton, s obzirom na to da su obga tima na teren istrčala u garniturama dresova u kojima su osvajali titule prvaka Jugoslavije.
Partizan je odlučio da to bude replika dresova iz sezone 1978/79. kada su uzeti Prvenstvo i Kup Jugoslavije, te Kup Radivoja Koraća.

Jaka Blažič bio je najefikasniji sa 25 poena, Zoran Dragić je dodao 14 uz 6 skokova i 3 asistencije, a Ferel (54sk, 4as) i Alen Omić po 13.

U poraženoj ekipiu Aleksa Avramović je 19 od 21 poena (3/8 za tri) upisao u prvom poluvremenu, a imeo je i 3 asistencije, Panter je zabeležio 18 (2/7 za tri), a Zek Ledej 13.

Interesantno je da je domaći tim u prvom poluvremenu izveo čak 25 slobodnih bacanja (20/25), Partizan, koji je imao i duplo više prekršaja (17-8), ssvega 6 (5/6). Zmajčeki su u drugih 20 minuta imali samo jedan penal.