Partizan lako protiv Cibone pred duplu EL nedelju

Košarka 08. jan 202320:45 2 komentara
Kevin Panter, Danilo Anđušić

Košarkaši Partizana u 14. kolu ABA lige u "Štark areni" ubedljivo su pobedili Cibonu rezultatom 93:68.

Crno-beli su zabeležili osmi uzastopni trijumf u svim takmičenjima (po četiri u Evroligi i regionalnoj ligi) i sa učinkom 12-2 prvi su na tabeli da bodom više od Crvene zvezda koja ima meč manje, dok su Zagrepčani prekinuli niz od tri pobede i sada imaju skor 6-8.

Ekipa trenera Josipa Sesara dobro se držala samo u prvoj četvrtini koja je završena rezultatom 19:17 za goste. Ipak, Partizan je vrlo brzo zaigrao mnogo bolje u napadu predvođen raspoloženim Danilom Anđušićem. Bek domaćeg tima je za manje od tri minuta upisao 12 poena (3/3 za tri, 3/3 slobodna bacanja) i bio je najzaslužniji za seriju 15:2 kojom se ekipa iz Humske odvojila na dvocifreni plus 36:23 sredinom druge četvrtine.

Već tada je bilo jasno da će se gosti teško vratiti u meč iako je Željko Obradović iskoristio priliku da koliko-toliko odmori nosioce igre (Panter, Lesor, Papapetru igrali po 12 minuta, Egzum osam, Madar devet… Ledej odmarao) pred duplu nedelju u Evroligi.

U nastavku utakmice razigrao se Tristan Vukčević, odličan je bio i Alen Smailagić tako da je u finišu prednost srpskog tima maksimalno iznosila 92:66.

Crno-beli su ubacili 17 trojki iz 37 pokušaja, a najefikasniji je bio Anđušić sa 22 poena (6/10 za tri, ) uz 2 skoka i 3 asistencije za 16 minuta, Smailagić je dodao 20 poena (7/8 za dva, 1/2 za tri), Vukčević 14 (3/4 za dva, 2/6 za tri) uz 10 skokova i 2 asistencije.

U poraženoj ekipi Aleksandar Aranitović je imao 16 poena, 5 skokova i 4 asistencije, a marko Baković 13 i 9 skokova.

Partizan u sredu gostuje Makabiju, a dva dana kasnije dočekuje Baskoniju uz prenose na Sport Klubu.