Partizan nemoćan u Milanu

Košarka 09. mar 202322:35 2 komentara
Aleksa Avramović
Giuseppe Cottini/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Partizana poraženi su u 28. kolu Evrolige od Olimpije u Milanu rezultatom 76:62.

Crno-beli, posle pobede u Bolonji, nisu uspeli na Apeninskom poluostrvu da upišu oba trijumfa i sa učinkom 15-13 šesti su na tabeli, dok je ekipa Etorea Mesine upisala šesti uzastopni trijumf i sada ima skor 12-15.

Meč u „Mediolanum forumu“ odlučen je u finišu treće i početkom poslednje deonice kada je domaći tim serijom 15:0 otišao na velikih 14 poena prednosti – 60:46.

Partizan je dobro počeo utakmicu i najviše zahvaljujući raspoloženom kapitenu Kevinu Panteru u 5. minutu je imao osam poena prednosti – 10:2. Kontrolisali su gosti dešavanja na terenu, istina uz mnogo promašenih otvorenih šuteva ekipe Etorea Mesine, a Džejms Naneli je trojkom, jedinom za crno-bele u prvom poluvremenu, u finišu prvog perioda svom timu doneo maksimalnih plus 9 (17:8).

Naravno, nije bilo realno da Milanezi, koji su u proteklih pet mečeva ostvarili isto toliko pobeda, nastave da promašuju, a nekoliko dobrih minuta bilo im je dovoljno da serijom 8:0 prvi put izjednače na 25:25.

Raspored Partizana

Efes – Partizan 16.3, Partizan – Olimpijakos 24.3, Partizan – Barselona 28.3, Partizan – Real 31.3, Monako – Partizan 7.4, Partizan – Panatinaikos 14.4.

Crno-beli su u tim trenucima nepotrebno žurili, nije bilo rešenja u napadu, a čak deset izgubljenih lopti za poluvreme dovoljno govori o koncentraciji kod pulena Željka Obradovića. Bili Beron je u 19. minutu pogodio trojku za prvo vođstvo italijanskog velikana (30:27), a na odmor se otišlo sa pola koša viška za domaće – 30:29.

Beograđani su u prvih 20 minuta trojke šutirali 1/6, a imali su samo tri asistencije (Panter dve), Milano sedam…

Etore Mesina, Željko Obradović

Nije se mnogo toga promenilo ni u trećoj deonici. U rovovskoj borbi nijedan tim nije uspevao da nametne svoj stil igre, i dalje se mnogo grešilo, a koliko je bilo neizvesno potvrđuje podatak da je Zek Ledej košem uz dodatno slobodno bacanje u 27. minutu doneo, u tom periodu, najvećih plus 3 (41:38).

Domaći tim je u odlučujući period ušao sa tri poena prednosti zahvaljujući trojci Šabaza Nejpira u poslednjoj sekundi treće deonice – 49:46.

Olimpija je bolje počela i četvrti period i, računajući finiš protekle deonice, serijom 15:0 došla je do velike prednosti 60:46 u 33. minutu. Raspala se igra Partizana u tim trenucima, a tračak nade gostima da mogu da izbegnu poraz vratio je Egzum sa pet uzastopnih peona – 60:51.

Ipak, bio je to samo trenutan bljesak jer je Obradovićev tim u naredna dva napada olako primio pet poena (65:51) i povratka više nije bilo.

Brendon Dejvis je „eksplodirao“ u poslednjoj četvrtini i sa 14 poena bio je najbolji u domaćoj ekipi uz 2 skoka i 3 asistencije, isti broj poena upisao je i Beron (3/7 za tri), a po 10 su zabeležili Pengos (7as) i Nepjer.

Print screen

Kod crno-belih, koji su imali deset asistencija manje od rivala (18-8) i šest više izgubljenih lopti (18-12), dvocifereni su bili Panter sa 15 poena (2/4 za dva, 0/3 za tri, 5/5 slobodna bacanja) uz 5 skokova i 3 asistencije, Lesor je upisao 11, a Egzum i Naneli po 10. Partizan je ubacio samo četiri trojke iz 16 pokušaja.

Partizan 16. marta gostuje Efesu, a tri dana pre toga očekuje ga ABA derbi sa Crvenom zvezdom, dok Olimpija ide u Madrid.

Evroligu gledajte na Sport Klubu uz SBB, Total TV i EON platformu.