Partizan propustio ogromnu šansu – eliminisan iz Evrokupa

Košarka 20. apr 202222:43 > 21. apr 2022 00:18 20 komentara
Matijas Lesor

Košarkaši Partizana poraženi su pred 19.000 navijača u beogradskoj „Štark areni“ od turske Burse rezultatom 103:95 posle produžetka. u osmini finala Evrokupa i na taj način su završili učešće u ovom takmičenju, iako su bili veliki favoriti protiv ekipe koju vodi Dušan Alimpijević. Posle 40 minuta rezultat je bio 84:84. Imali su domaći kolosalnu priliku da meč u svoju korist reše u regularnom delu utakmice, ali nisu uspeli da realizuju prednost od pet poena u poslednjem minutu susreta usled serije loših odluka.

Turski predstavnik će u četvrtfinalu igrati protiv Cedevita Olimpije, koja je lako eliminisala Turk Telekom.

Ekipa Željka Obradovića na taj način nije uspela da izbori finale EK i plasman u Evroligu naredne sezone, pa će do tog cilja pokušati da dođe kroz ABA ligu.

Posle izjednačenog prvog poluvremena u trećem kvartalu Bursa uspeva da se odvoji, ima i +9 sredinom treće četvrtine, ali najviše zahvaljujući odličnoj igri Kevina Pantera Obradovićev tim uspeva da se vrati u igru i da povede u poslednjem periodu.

Finiš se odigrao tako da će se još dugo prepričavati – Partizan je imao +5 u samom finišu utakmice i serijom nelogičnih grešaka doveo je protivnika u situaciju da se izbori za produžetak. Avramović je propustio da pogodi iz krajnje izgledne pozicije, Madar je napravio nepotreban faul, odbrana crno-belih je dozvolila Holandu da šutne trojku na sedam sekundi do kraja u trenutku kada je imala tri poena prednosti… Sa istekom vremena u četvrtoj četvrtini Panter nije uspeo da donese pobedu domaćima pred 19.000 navijača.

U produžetku Partizan je bio psihološki slomljen, nisu ispratili tempo rivala, koji je pogodio neke trojke i došao do prednosti koju crno-beli nisu imali snage da stignu.

Na kraju susreta najefikasniji u dresu Partizana bio je Aleksa Avramović sa 23 poena (7/19 iz igre, 5/6 penali) i 6 asistencija. Pratio ga je Matijas Lesor sa 20 poena (8/10 iz igre, 4/5 penali) i 8 skokova, a Kevin Panter dodao je 13 poena (3/14 iz igre, 4/6 penali). Zek Ledej dodao je 11 (4/14 iz igre) poena i 9 skokova, a Dalas Mur je zabeležio 8 poena (3/6 iz igre).

U Alimpijevićevom timu Endru Endruz ubacio je 24 poena (7/10 iz igre, 8/11 penali), Onuralp Bitim dao je 20 poena (7/16 iz igre) i imao 10 skokova, a Džon Holand, koji je odigrao možda i ključnu ulogu u finišu dodao je 17 poena.

Tok meča mogli ste da pratite u direktnom prenosu na Sport klubu 1, a u tekstualnoj formi na sajtu Sport kluba.

Utakmicu Partizan – Bursa, kao i ostale duele Evrokupa, možete pratiti na Sport Klubu uz SBB ili ukoliko još niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana. (PROMO)