Košarka 05. jan 202322:51 4 komentara
Danilo Anđušić
Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Košarkaši Partizana ostvarili su pobedu u 17. kolu Evrolige nad Monakom 100:80.

Susret ekipa koje vode dvojica Obradovića, obilovao je oscilacijama. Krenuo je bolje Monako, poveo 9:5. A onda je Partizan uzvratio serijom 14-0 i stekao 10 poena prednosti – 19:9.

Ali početkom druge deonice Monako serijom 7-0 prilazi na 26:22. Ako je Partizan u prvoj četvrtini odigrao sjajnu odbranu, primivši samo 16 poena, u drugoj je bio očajan u tom segmentu i dozvolio je čak 30. Zbog toga je na poluvreme otišao sa samo poenom prednosti – 48:47.

U tom ritmu nastavila se i treća četvrtina. Ali na početku poslednje Partizan prelama meč. Serijom 10-0 crno-beli dolaze do +11 – 79:68. Briljirao je Partizan posebno kada je šut za tri poena u pitanju. Panter i Anđušić su pogodili zajedno osam trojki (po četiri), a Papapetru i Madar po tri za ukupno fenomenalnih 15 trojki Partizana.

Iako je ostalo još pet minuta do kraja, Monako nije uspeo da se oporavi od te serije i crno-beli su rutinski priveli utakmicu kraju i došli do četvrte uzastopne pobede.

Najefikasniji kod Partizana bio je Lesor sa 20 poena, a briljirali su Panter sa 19 (četiri trojke), Madar sa 15 (tri trojke), Anđušić sa 12 (četiri trojke) i Egzum sa 11. Kod Monaka Okobo je bio najzapaženiji sa 17 poena uz devet asistencija, dok je Dijalo zabeležio 12 poena.

Partizan u narednom kolu u sredu gostuje Makabiju, dok Monako dan ranije dočekuje Olimpijakos.