Sjajno drugo poluvreme Mege za finale KRK

Košarka 17. feb 202319:27 0 komentara
Pedja Milosavljevic/STARSPORT/2022

Košarkaši Mege plasirali su se u finale Kupa Radivoja Koraća pošto su u petak u niškom “Čairu” rezultatom 86:67 posle preokreta bili bolji od ekipe FMP. U nedelju će izabranici Marka Baraća imati priliku da se bore za drugi trofej nacionalnog Kupa u istoriji kluba.

Ključni period utakmice bila je treća četvrtina, u kojoj je Mega u potpunosti zaustavila napad ekipe koju vodi Nenad Stefanović, a mladi tim trenera Marka Baraća bio je odličan i u poslednjoj deonici, koji je obeležio i prekid, kada je nakon trojke Petra Kovačevića došao do ogromnih 78:61.

Do kraja utakmice razlika je rasla u korist Mege, a u čitavom drugom poluvremenu “Panteri” su postigli ukupno 27 poena. FMP je posle 20 minuta vodio 40:30, međutim u nastavku utakmice nije mogao da parira razigranom rivalu, koji je u poslednjoj deonici ubacio čak osam trojki.

Kovačević je bio najefikasniji sa 20 poena (4/4 za tri), Danko Branković i Aleksa Uskoković su dodali po 13, a MAtej Rudan 12. U poraženoj ekipi, koja je ubacila samo šest trojki iz 25 pokušaja, dvocifreni su bili Aleksa Stepanović sa 15 i Paulijus Valinskas sa 14 poena.

Mega je 2016. jedini put u istoriji osvojila Kup Radivoja Koraća.

U drugom polufinalu od 21.00 u Čairu sastaju se Crvena zvezda i Partizan. Crveno-beli su dvostruki uzastopni osvajači ovog takmičenja.