Smart i Horford se vratili: Boston ubedljivo do „brejka“ u finalu Istoka

Košarka 20. maj 202207:26 > 07:39 0 komentara
Markus Smart
REUTERS/Jim Rassol-USA TODAY Sports

U noći između četvrtka i petka po srednjoevropskom vremenu u „FTX areni“ na Floridi Boston Seltiksi su kao gosti pobedili Majami Hit ubedljivim rezultatom 127:102 i izjednačili na 1-1 u pobedama u finalnoj seriji Istočne konferencije u NBA plej-ofu. Ekipa Imea Udoke ponovo je mogla da računa na dvojicu izuzetno bitnih igrača – Markusa Smarta, koji se oporavio od povrede, i Ala Horforda, koji je dobio negativan test na virus korona.

Naročito veliku ulogu imao je 28-godišnji plejmejker Smart, aktuelni defanzivac godine u NBA, koji je postigao 24 poena (8/22 iz igre), 9 skokova, 3 ukradene lopte i 12 asistencija, što mu je rekord karijere u doigravanju.

*Dončić obuzdan, Voriorsi lako do 1-0

Bolje je utakmicu otvorio Majami i na startu meča imao je prednost od deset poena, a zatim je tokom jednog tajm-auta trener Seltiksa Ime Udoka poručio svojim igračima da se „probude“. Poslušali su igrači iz Masačusetsa i do poluvremena su sjajnom igrom stigli do ogromne prednosti, koju su u druge dve četvrtine bez većih problema održavali.

Najefikasniji u Bostonu bio je Džejson Tejtum sa 27 poena (8/13 iz igre, 7/7 penali), a imao je po 5 skokova i asistencija. Džejlen Braun je, baš kao i Markus Smart, imao 24 poena, a Braun je iz igre šutirao 9/17k, a imao je i 8 skokova. Grent Vilijams se istakao sa 19 poena, a po 10 su dodali Al Horford i Pejton Pričard.

U ekipi Erika Spolstre po običaju je najviše poena ubacio Džimi Batler – zabeležio je 29 poena (11/18 iz igre, 6/8 penali), 6 skokova, 3 asistencije, 1 ukradenu i 3 izgubljene lopte. Nije imao veliku podršku saigrača – po 14 poena za poraženi sastav dodali su Gejb Vinsent i Viktor Oladipo. U timu Majamija ponovo nije bilo Kajla Laurija zbog povrede.

Naredni meč serije, koja se igra na četiri pobede, odigraće se u noći između subote i nedelje od dva časa i 30 minuta po srednjoevropskom vremenu. Domaćin u naredna dva duela biće Boston.

U finalu Zapada igraju Golden Stejt Voroirsi i Dalas Meveriksi, a tim iz Kalifornije trenutno vodi sa 1-0 u seriji.