Nakon prekida, derbi nastavljen pred praznim tribinama

Košarka 06. jun 202220:14 > 23:34 20 komentara
TANJUG/ STRAHINJA ACIMOVIC

Odlučujući meč za prvaka ABA lige sudije su prekinule u trećoj četvrtini zbog toga što su navijači Zvezde na teren ubacivali predmete. Zvanični spiker je pozvao navijače da napuste dvoranu ili će, kako je rekao, pobeda biti dodeljena Partizanu. Kada je dvorana ispražnjena, nakon ponovnog zagrevanja igrača, utakmica je nastavljena u 22.40. Košarkaši Crvene zvezde i Partizana u petoj utakmici finala plej-ofa odlučuju o tome ko će osvojiti titulu u ABA ligi i obezbediti mesto u Evroligi. Meč se igra u dvorani "Aleksandra Nikolić".

I drugo poluvreme je počelo sa zakašnjenjem, jer su sudije tražile da se dodatno isprazne tribine.

Meč je prekinut kod rezultata 39:39, na 6:46 minuta pre kraja treće četvrtine.

Zatim je zvanični spiker pozvao navijače da napuste dvoranu ili će, kako je rekao, pobeda biti dodeljena Partizanu.

Podsetimo, navijači su pre početka utakmice vređali Partizan, trenera Željka Obradovića i „Grobare“, kao i sportskog direktora kluba iz Humske Zorana Savića. Čuli su se i topovski udari.

Navijači Crvene zvezde su gađali igrače Partizana čim su izašli na teren i bacili „topovske udare“. Baš kao što je bio slučaj pre trećeg duela u kome je klub iz Humske bio domaćin.

Na meti uvreda navijača našao se i Uroš Trifunović.

Branilac titule je dobio prva dva duela pred svojim navijačima (90:76 i 85:81), ali su crno-beli uzvratili istom merom (70:67 i 112:84) i izborili se za „majstoricu“.

Mnogo tenzija bilo je tokom finalne serije, saopštenja, pražnjenja dela tribina, sudijskih ekspertiza, nedopustivih pretnji igračima oba tima… Pred peti duel i jedni i drugi su apelovali da igrači i košarka budu u prvom planu.

Zvezda je kao domaćin poslednji put u regionalnom takmičenju poražena od Partizana 15. aprila 2015. u drugom meču polufinalne serije 70:68, dok je u međuvremenu u prvenstvu Srbije imali četiri neuspeha pred svojim pristalicama.