Velika kriza: Partizan poražen i u Ljubljani

Košarka 11. dec 202221:06 13 komentara
Željko Obradović, Dante Exum

Traje velika rezultatska kriza beogradskog Partizana. Izabranici Željka Obradovića u nedelju su u ljubljanskim „Stožicama“ poraženi od Cedevita Olimpije rezultatom 77:74 u neizvesnom finišu u okviru desetog kola ABA lige. U pitanju je šesti poraz crno-belih u poslednjih sedam utakmica.

Partizan je sada na skoru 8-2 u regionalnom takmičenju, dok je sastav Jurice Golemca na 7-2.

*Zvezda lagano do devete pobede u nizu

Bila je to neizvesna utakmica u kojoj je pretežno vodio domaćin, ali ni u jednom trenutku nije imao plus veći od sedam poena. Trener Partizana Obradović je osvežio rotaciju, a ofanzivni teret u igri Partizana nosili su Janis Papapetru i Dante Egzum. Naročito je Australijski plejmejker u nekim trenucima susreta igrao na visokom nivou. Manju minutažu ovog puta

Partizan posle trojke Ledeja na startu poslednjeg kvartala dolazi do vođstva, a posle poena kapitena Kevina Pantera Partizan ima vođstvo 72:68 na nešto više od četiri i po minuta do kraja poslednjeg perioda.

Međutim, u poslednji minut Ljubljančani ulaze sa vođstvom 75:72 posle poena koje je postigao Jogi Ferel. Na 15 sekundi do kraja Partizan posle dobre odbrane ima napad za produžetak ili pobedu, ali fauliran je Matijas Lesor koji pogađa jedno slobodno bacanje i rezultat je 75:74 za Olimpiju. Prethodno je polovičan sa penala u poslednjem minutu bio Egzum.

Sa druge strane fauliran je Džošua Adams koji je pogodio oba slobodan bacanja i stavio tačku na susret.

Najefikasniji u Partizanu bio je Dante Egzum – Australijanac je upisao 24 poena (7/11 iz igre, 6/7 penali), 6 asistencija, 3 skoka, ali i 5 izgubljenih lopti. Janis Papapetru ubacio je 17 poena (6/9 iz igre, 2/2 penali), 4 skoka i 2 asistencije.

Matijas Lesor je ubacio 9 poena i 5 skokova, a 9 poena postigao je i zamenik kapitena Danilo Anđušić. Nešto manju minutažu ovog puta su imali Keivn Panter i Zek Ledej – kapiten ekipe je ubacio 2 poena (1/6 iz igre) za 21 minut, a krilni centar 7 poena (2/7 iz igre) za 23 minuta u igri. Jam Madar je odigrao svega tri minuta i nije se upisao u strelce, a Vladimir Brodzijanski dva minuta, tokom kojih nije šutnuo na koš.

Olimpija je imala petoricu igrača sa dvocifrenim potenterskim učinkom. Prednjačio je Jogi Ferel sa 18 poena (6/10 iz igre) i 8 asistencija. Zoran Dragić ubacio je 13 poena, Džošua Adams 12, Amar Alibegović 11, a Alen Omić je imao 10 poena i 8 skokova.

Partizan je pre ove utakmice imao pet poraza u prethodnih šest mečeva, uključujući i dva od „večitog rivala“ Crvene zvezde. Olimpija je od dolaska Željka Obradovića na klupu crno-belih težak protivnik Partizanu, a tim iz slovenačke prestonice slavio je oba puta protiv Partizana u prethodnoj sezoni.

Partizan očekuje „duplo“ kolo u Evroligi naredne sedmice. U utorak od 20 časova crno-beli će u Lionu gostovati Asvelu, a u petak od 20.30 u „Štark areni“ će dočekati evropskog prvaka Anadolu Efes. Idući duel u ABA ligi Obradovićev tim igra 19. decembra – Partizan dočekuje FMP.

Mečeve Evrolige moći ćete da pratite u direktnim prenosima ekskluzivno na kanalima Sport kluba, SBB mreži i EON platformi.

Cedevita Olimpija u sredu u Evrokupu dočekuje Brešu, a potom tri dana kasnije u regionalnom takmičenju gostuje SC Derbiju u Podgorici.