Voriorsi okončali niz poraza, Pokuševski dobar u porazu

Košarka 09. mar 202208:49 0 komentara
Aleksej Pokuševski
Christian Petersen/Getty Images

U noći između utorka i srede u NBA je odigrano šest mečeva.

Golden Stejt je prekinuo niz od pet vezanih poraza i savladao Los Anđeles Kliperse 112:97.

Nakon potpuno izjednačene prve četvrtine Voriorsi su ušli u prepoznatljiv ritam i do poluvremena već najavili pobedu. Tokom trećeg kvartala Golden Stejt je povećao prednost, da bi se Klipersi ponovo razbudili u poslednjih 12 minuta, ali su od svega samo uspeli da ublaže poraz.

Najefikasniji je bio Kuminga sa 21 poenom, po 20 su imali Klej Tompson i Pul, 15 Stef Kari, 14 Vigins, a 10 poena je postigao Mozes Mudi.

Nemanja Bjelica igrao je 19 minuta, ubacio je pet poena uz četiri skoka i tri asistencije, imao je po jednu blokadu i ukradenu loptu, ali i dve izgubljene.

Na drugoj strani, 17 poena Batuma, po 11 Morisa i Kenarda, a po 10 su imali Boston, Hartenštajn i Hud.

Milvoki je kao gost bio nemilosrdan prema Oklahomi i slavio je 142:115.

Kod pobednika se istakao Janis Adetokumbo sa 39 poena i po sedam skokova i asistencija. Iz igre je šutirao 13/19, bez promašaja za tri u četiri navrata.

Kris Midlton je dodao 25, a dabl-dabl je ostvario Bobi Portis sa 18 poena i 14 skokova.

Uprkos porazu, dobru partiju prikazao je Aleksej Pokuševski koji je za nešto manje od 28 minuta na terenu upisao 13 poena uz sedam skokkova i četiri proigravanja. Efikasniji od njega u domaćoj ekipi je bio Lindi Voters sa 16 i prva zvezda ekipe Šaj Gildžs-Aleksander koji je pored 33 poena podelio 14 asistencija i imao osam skokova.

U ostalim mečevima koji su odigrani u noći za nama:

Bruklin je slavio na gostovanju Šarlotu 132:121 uz 50 poena Kajrija Irvinga. Po 30 su za Hornetse ubacili Bridžis i Rozijer.

Klivlend je takođe slavio kao gost i savladao Indijanu 127:124, Finiks je pobedu ostvario u gostima Orlandu 102:99, dok je Memfis na svom parketu bio bolji od Nju Orleansa 132:111.