Voriorsi preživeli „vrelinu“, sjajni Lilard, Juta nastavlja

Košarka 18. feb 202108:36 0 komentara
Stef Kari

U noći između srede i četvrtka u NBA ligi pobede su ostvarili Juta Džez, Golden Stejt Voriorsi, Memfis Grizlisi i Portland Trejl Blejzersi.

Juta je dobila Kliperse koji su igrali bez Kavaja Lenarda i Pola Džordža. Takođe nije igrao ni Nikolas Batum koji ima potres mozga. Ipak Džezeri su tek u četvrtoj četvrtini uspeli da slome otpor protivnika i da dođu do devete uzastopne pobede. Juta je imala seriju od 16:3 u poslednjoj deonici koja joj je obezbedila trijumf.

Donovan Mičel i Rudi Gober su vodili Jutu sa 24 odnosno 23 poena, a Gober je imao i 20 skokova. Bojan Bogdanović je imao skormno veče jer je za 23 minuta ubacio svega pet poena. Lu Vilijams je kod Klipersa ubacio 16 poena, a Ivica Zubac je dodao osam.

Majami i Golden Stejt su igrali produžetak. Majami je vodio maltene čitavu utakmicu u Ouklendu, bilo je i 17 razlike pred poluvreme, da bi tek u četvrtoj četvrtini Voriorsi stigli protivnika. Kent Bejzmor je imao četiri važna poena u završnici, oba koša je dao na asistenciju Stefa Karija, koji su doneli izjednačenje 105:105. Imale su obe ekipe u poslednjem minutu priliku da pogode za trijumf ali je ostalo nerešeno i igrao se produžetak. U njemu je Bejzmor nastavio da briljira, a dobio je i podršku u Stefu Kariju i Endrju Viginsu koji su dali po trojku. Na kraju je bilo 120:112.

Kent Bejzmor je meč završio sa 26 poena, a jedan manje je ubacio Stef Kari. Bem Adebajo je ubacio 24 poena kod Majamija, dok Goran Dragić nije igrao.

Portland je bio bolji od Nju Orleansa 126:124 na gostovanju. Lider Trejl Blejzersa je i u ovom meču bio Demijan Lilard koji je ubacio 11 poena u četvrtoj četvrtini, a bio je i najbolji u presudnim trenucima tačnije u poslednjih sedam minuta. Pelikansi su tada imali i prednost 105:103, ali je trojku pogodio Demijan Lilard. Ponovo je bilo gusto u samoj završnici jer su trojke Lonza Bola i Džej Džej Redika i penali Zajona Vilijamsona donele prednost Pelikanima 124:123 na 26 sekundi do kraja. Tada je meč presudio naravno Lilard koji je pogodio uz faul Bola. Pelikani su imali dva šuta za pobedu ali nisu pogodili.

Lilard je utakmicu završio sa 43 poena, uz šut za tri 7/16 i 16 asistencija. Zajon Vilijamson je imao 36 poena za Nju Orleans.

Memfis je savladao Oklahoma Siti Tander 122:113. Bio je to gust meč u tri četvrtine, da bi Memfis napravio seriju 19:3 u četvrtoj četvrtini za ključnu prednost. Jonas Valančiunas i Grejson Alen su imali po 22 poena kod Memfisa, koji je imao još četiri dvocifrena igrača. Šai Gildžus Aleksander je imao 22 poena kod Oklahome.