Zaledila se Fila: Nestvarni Hoksi od -26 do brejka!

Košarka 17. jun 202109:24 0 komentara
Tre Jang
Photo by Tim Nwachukwu/Getty Images

Nakon što su u četvrtoj utakmici nadoknadili deficit od 18 poena, Atlanta Hoksi su sada u Filadelfiji napravili još veći preokret i savladali Sikserse 109:106 za prednost 3-2 u pobedama u drugoj rundi plej-ofa istočne konferencije.

U dva navrata je tim Doka Riversa imao 26 poena prednosti, a na dva minuta do kraja trećeg perioda bilo je +24. Međutim, Siksersi su potpuno zaledili u poslednjoj četvrtini, izgubili su je sa 40:19, a u drugom poluvremenu poene iz igre dali su jedino Embid i Kari.

Lu Vilijams ubacio je 13 od svojih 15 poena u poslednjoj četvrtini i bio je među najzaslužnijima za preokret, a na -6 na tri minuta do kraja palicu je preuzeo Jang. Step-bek dvojka, flouter, onda i iznuđena tri bacanja za prvo vođstvo Mekmilanovog tima na utakmici (105:104).

*Osporavani Džordž razbio Jutu, malo Bogdanovićevih 32!

Tada je već uveliko Siksersima ušla voda u uši, Kolins igra dobru odbranu, a Galinari na drugoj strani pogađa fejd-avej za +3. Promašio je Kari trojku, zatim i Jang, a onda je Embid na 11 sekundi do kraja promašio oba penala, i to nakon što je prethodno šutirao 11-11

To je definitivno prelomilo, a Jang je sa linije penala osigurao trijumf. Do Karijevog koša na 0,1 sekundu do kraja, nebitnog za ishod meča, Filadelfija više od šest minuta nije dala koš iz igre.

Bogdan Bogdanović je sredinom druge četvrtine dobio treću ličnu, a Mekmilan ga nije vraćao kada je krenuo preokret sa drugim igračima. Imao je srpski bek 6 poena (3-9 iz igre za 21 min), 3 skoka i asistenciju.

Fantastični Tre Jang upisao je 39 poena (10-23 iz igre, 15-17 penali) i 7 asistencija, Džon Kolins imao je 18 poena (7-12 iz igre) i 11 skokova, a Danilo Galinari dodao je 16 poena (6-10 iz igre).

Džoel Embid je tokom dobrog dela meča terorisao Kapelu, ali je na kraju stao, i završio je sa 37 poena (12-20 iz igre), 13 skokova i 5 asistencija. Set Kari ubacio je 36 poena (6-7 za dva, 7-12 za tri), a Ben Simons promašio je 10 od 14 penala i završio sa 8 poena, 4 skoka i 9 asistencija.

U petak na subotu, od 1.30 po srednjoevropskom vremenu, Atlanta će pred svojim navijačima imati šansu da se plasira u finale konferencije.