Zvezda imala rešen meč, ali Zenit slavio u produžetku

Košarka 30. dec 202121:18 > 21:38 7 komentara
Ostin Holins
2021 Euroleague Basketball

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspeli da na trijumfalan način okončaju 2021. godinu – izabranici Dejana Radonjića poraženi su u punoj hali „Aleksandar Nikolić“ od Zenita iz Sankt Peterburga rezultatom 80:76 posle produžetka, iako su tokom najvećeg dela poslednje četvrtine imali vođstvo.

Posle ovog poraza Zvezda je na skoru 7-11, a Zenit došao do četvrte pobede zaredom i sada ima 12-6. Bio je ovo drugi meč dva tima posle manje od jednog meseca – trećeg decembra Zvezda je lako slavila u Sankt Peterburgu.

Evroliga:

Gledaoci u „Pioniru“ mogli su da gledaju veoma uzbudljiv meč – Zvezda je povela, ali je Zenit krajem prve četvrtine serijom 19:3 došao do +8. Do poluvremena srpski šampion se vraća u egal i u trećem periodu prelazi u vođstvo. Imali su crveno-beli +7 na 6 minuta do kraja, ali napad Zvezde je stao, dok je Beron sa druge strane igrao fantastično.

Posle poena Lojda na 12 sekundi do kraja domaći su se bunili tražeći ofanzivni faul, a elemenata za takvu odluku, koja nije doneta, svakako je bilo. Volters i Kalinić u poslednjem napadu nisu uspeli da donesu crveno-belima pobedu.

Zvezda Zenit SofaScore
SofaScore

U produžetku je Zenit bio konkretniji, Kalinić je promašio dva izuzetno bitna slobodna bacanja i na kraju je delovalo da ruska ekipa ima više energije.

Najefikasniji u redovima srpskog šampiona bio je Nejt Volters – meč je završio sa 21 poenom (10/20 iz igre, 0/2 penali), 5 skokova, 6 asistencija, 4 ukradene i 1 izgubljenom loptom. Pratio ga je sunarodnik Ostin Holins, koji je postustao u drugom poluvremenu, a ukupno je imao 15 poena (5/7 iz igre, 2/3 penali).

Nikola Kalinić je meč završio sa 13 poena (5/17 iz igre, 0/2 penali), 6 skokova i 4 asistencije, a Luka Mitrović je imao 11 poena (3/4 iz igre, 5/8 slobodna bacanja). Ognjen Kuzmić je duel završio sa 9 poena i 4 skoka.

U poraženom timu najbolji je bio nekadašnji bek crveno-belih Bili Beron – sjajni šuter postigao je 25 poena (9/13 iz igre, 2/3 penali), a pogodio je neke šuteve iz praktično nemogućih pozicija. Pritom je imao i 4 skoka i 6 asistencija. Džordan Miki je duel završio sa 13 poena, a još jedan bivši košarkaš Zvezde otežao je situaciju bivšem klubu – Džordan Lojd je mao 8 poena (3/10 iz igre, ali neke bitne koševe u finišu) i 9 skokova, uz 2 asistencije.

Naredni duel u Evroligi Zvezda će igrati šestog januara protiv Fenerbahčea, takođe u Beogradu, a u međuvremenu ih u ABA ligi očekuje gostovanje Splitu drugog januara. Zenit će u 19. kolu EL igrati sedmog januara u Milanu protiv Olimpije, a pre toga u VTB ligi u Permu gostuju Parmi.

TOK MEČA mogli ste da pratite u direktnom prenosu na Sport klubu 1, a u tekstualnoj formi na sajtu Sport kluba.